Sürçü Lisan

SÜRÇİ LİSAN!

Aleviliği iki kıstasa kitleyenler için kendi kendime söylenme!

1.Kıstas: Ali , 12 imam , ehli beyt, Muhammet figürlü.
Mürşit Muhammet, pir Ali(!)
Asimilasyon olmayacağız diyenler, özellikle bu figürlere sarılması trajik komik. Daha nasıl asimile olunacaksa ey hat(!)
Tarih bile umurlarında değil! Nasıl yaşamışlar ne yapmışlar vb.
Takiye imiş değil miş önemsiz. Beyitlerde varsa isimleri yeterli. Hangi koşul ve gerekçe ile kaleme alındığının yada nasıl bir içerik sunduğu veyahut ne düşündürdüğününde artık önemi yok.
Suç yok! Suç var ama suç bu düşünceyi yaratanda! Kim dir YOLUN “Ehli” gözüken, YOLUN “PİRİ” sanılan, YOLUN “ÖNDERLİĞİNİ” üstlenen kişi ve kurumlardır!!! DÜŞKÜNLERDİR!!!
Alevi kitlesinin SORUMLULUĞUNU ÜSTLENEN YADA ÖYLE GÖZÜKÜP KİTLEYE ASİMİLASYON ENJEKTE EDENDEDİR, DÜŞKÜNÜN ALASIDIR!!! O BÜYÜK SUÇ!
Ama şunu da demeden etmeyeceğim. Bunca şeye rağmen bir kez olsun, “BEN NEYİM, NEDEN BUYUM” demiyorsan, bu YOLUN YOLCUSU DEĞİL, biat kültürünün farklı “yolcususun” sende! Bu senin suçun!!! Başkasına “koyun” demeyi diline hak sayarken, kendi GÜDÜLMÜŞLÜĞÜNÜ GÖREMEMEK, ukalalık ve … sen tatmamla!

2.Kıstas: alisiz alevilik, alici alevilikten ayırma, “saygı” ve bukalemunlar! Tiksinç! Bilip AMALARDA “SEYRİ ALEM OLUP” suya sabuna dokunmadan “ABDEST” alanlar!
Hazır değiliz ya abdal değil, APTALIZ(!) guya. Koskoca bir tarihi iki alinin ŞURASINDA BURASINDA YAD KÜLTÜRÜ EDİYORUZ(!) “efendim o ali aslında emmi oğlu olup, baldızının, dayısı, senin görümcen”(!) ama o ali, hz ali değil!!! Tebrikler aştık keşfettik tekrardan AMERİKAYI(!)
Ne gerek var ALEVİLİĞİ: vahtetdi vucutta, VAHTETDİ MEVCUTTA, insanda, doğada, BİLİMDE, kadında, hayatta aramaya!
İki kıstas ile ÖZÜ PERDELEYENLERE, AŞAĞIDA Kİ GÖRSEL, HEP İLK TERCİHİMDİR. Sürçü lisansan ettim ise affolmaya.
Ben İBRETİ ile sohbetin deminde bırakayım!

Kim Hoşlanır Senin Böyle Halinden
Hem Dua Hem Küfür Çıkar Dilinden
Geçtik Ham Sofunun Kıl-u Kalinden
Hılkati-i Ademiz İzanımız Var

Nesini Yemişiz Bilmem Sofunun
Sanki Düşmanıyız Her Zaman Onun
Ortağı Değiliz Huri Gılmanın
İbreti, Bizim Bir Cananımız Var

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.