YURTSEVER ALEVİ GENÇLER,, FAŞİZMİN OYUNUNA GELMEYİN..

YURTSEVER ALEVİ GENÇLER,, FAŞİZMİN OYUNUNA GELMEYİN..  

alevi genc fasizm

Son günlerde HDP ve Kürtlere yönelik yapılan AKP, MHP Ak-saray ve Ak-medya güdümlü, ırkçı, şiddet saldırılarına bazı Alevi gençlerinde katıldığı haberleri geliyor. Alevi yolu inancı, ‘’72 millete bir bakmayan bizden değildir’’ diyen, Canı İnsanı emeği kutsayan, Mansur darına durup ‘’Enel Hak’ diyen, insanı HAK bilen evrensel bir yoldur. Aleviler nefsi müdafaa dışında hiçbir cana kıymamışlardır. Kıyamazlar, Alevilikte din, dil ve ırk milliyetçilik, cinsiyet vs. her kim olursa olsun İnsana yönelik her türlü ırkçı milliyetçi söylem ve şiddet eylemleri yol düşkünlüğüdür.

Alevi toplumunun en az yarısı Kürt kökenlidir. Aleviler tarih boyunca, ezilenin yanında yer almışlardır. Bu gün ise, yerimiz, faşist yezit Erdoğan’ın yanı değil, ezilen Kürt halkının yanıdır. AKP AK-Saray Faşist Taliban Erdoğan’ın, milliyetçi oyları alıp, yeniden tek başına iktidar olmak için, Kürd halkına karşı başlattığı, savaş ve linç kampanyasına Aleviler olarak karşı durmalıyız.

Alevliler ancak ve ancak baskıya, sömürüye, haksızlığa, karşı dururlar. Bugün bir asker, bir polis, bir gerilla, bir sivil ölüyorsa, bunun sorumlusu, ERDOĞAN’dır. Kürtlerin, Alevilerin, diğer azınlık ve emekçilerin haklarını tanımayan, barış demokratikleşme sürecini askıya alan, TC, AKP hükümeti, kaçak sarayda Padişah olmak isteyen, yine Taliban Erdoğan’dır. Alevilerin, Alevi gençlerinin “BARIŞ” kardeşlik eşit hak, özgürlük yerine, ‘’Türkiye Türklerindir, ya sev, ya terk et, ” Bismillah, Allahu Ekber’’ naraları ile dün Maraş, Çorum, Sivas’ta, Gazi’de, Gezi’de bizi yakanlarla bir olup, Kürd halkına ve HDP’ye yönelik ırkçı söylem ve şiddet eylemlerine katılmaları utanç vericidir.

Alevi aile ve Alevi kurumlarını uyarıyoruz. Alevi gençlerini bu tür ırkçı faşist şiddet eylemlerinde uzak tutmaya, Alevi Kurumları, gençlerimizi bu tür eylemlerden ACİLEN uzak durmalarına sesleniyoruz.

DAB gyk

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.