DEVRİMCİ ALEVİLER BİRLİĞİNİN DÜNYA HALKLARINA ÇAĞRISIDIR

DEVRİMCİ ALEVİLER BİRLİĞİNİN

DÜNYA HALKLARINA ÇAĞRISIDIR

DAB Dunya haklarina cagri

Anadolu kadim halkları tarihsel süreçte ki yaşamında farklı inanç ve soya sahip olmasına rağmen halk kendi içindeki farklılıklar nedeniyle kavga etmemiş, çetin yaşam ortamı ve zor günlerinde hep dayanışma ve barış içinde bir yaşamı sürdüre gelmiştir. Bu coğrafyada toplumsal huzursuzluklar, siyasal despotların kışkırtması ve yönlendirebildiği sapık ruhlu güruh kesim eliyle yaratılmış; bu kesimin halk karşısında güçsüz olduğu ortamlarda devlet doğrudan katliam, hatta soykırıma varan şiddet uygulamıştır.

Ülkemizde siyasal zulüm makinesinin günümüz temsilcisi TC. Devleti başından beri Anadolu kadim halklarını Türkleştirme ve İslamlaştırma politikasıyla sürekli, bazen yoğunlaşan dozda halka zulüm etmekte, halk olmaktan kaynaklı haklarını kullanmak isteyen Kürt Halkı, “Sokağa çıkma yasağı” bahanesiyle günümüzde vahşet boyutunda şiddete maruz, sokağa oynamaya çıkan çocuklar devletin keskin nişancıları tarafından av hayvanı gibi öldürülmekte; cenazelerin kaldırılmasına izin vermemekte..

7 Haziran genel seçimlerinde tek başına iktidar olamayan AKP ve onun ağa babası Tayyip Erdoğan, Kürt halkından adeta intikam alırcasına her türlü hukuk dışı yaptirimlari gözü dönmüşçesine pevasizca uygulamakta. Son seçimlerde altı milyon oy alarak 80 milletvekili çıkarmış HDP nin İl ve İlçe binaları sarayın gizli talimatıyla polis desteğinde açıktan yakılıp yıkılmakta, ruh hastası sozde bir cumhurreisin kendi zaaf ve korkulari (temsil ettiği sınıf adına) devlet ülke çapına terör estirmekte. Devlet, devlet olmaktan çıkmış, insan hakları ve hukuk tanımaz uygulamasıyla adeta terör örgütü olu-vermiştir.

Kendisine “Sosyal Demokrat” yaftası asmış CHP, istese, ülke çapında ki İl İlçe örgütlerini harekete geçirerek Barolar vb. kitle örgütlerini desteğe çağırıp milletvekili düzeyinde TBMM’yi işgal edip açlık grevi başlatabilir, üyesi olduğu Sosyalist Enternasyonal düzeyinde girişimlerde bulunabilir ve Tayyip’in keyfi kullandığı devlet şiddetini 24 saatte durdurma gücüne sahip olduğu, barış yanlısı ve savaş karşıtı kamuoyunca bilinirken; sahte Sosyal Demokrat CHP, bu ortamda savaş karşıtı nutuk atma yerine barış için ciddi girişimde bulunmadığı neden sorgulanmaz?.

Türkiye de Devrimci-Demokrat-Sosyalist kesim bir yandan HDP yöneticilerinin sürekli barış çağrılarına daha duyarlı destek faaliyeti içinde “Faşizme karşı halk cephesi” örgütleme faaliyetini özellikle bu ortamda hızlandırmalıdır. Yurtdışında bulunan savaş karşıtı güçler bulundukları bölgelerde basın açıklaması, belediyeler ve milletvekilleri düzeyinde TC Devletinin hukuk tanımaz uygulamalarını teşhir ve kamuoyu yaratma faaliyetlerini yürütebilir, güçleri az sayıda da olsa TC Devleti temsilcilikleri önünde protesto gösterisi düzenleyebilir.

Devrimci Aleviler Birliği 11/09/2015.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.