UTANMAMAK İÇİN BİR KERE OKUYUN!

HDP-nevruz-şöleni-6_640x294UTANMAMAK İÇİN BİR KERE OKUYUN!

Bir halk var görmeseniz de duymasanız da orda bir halk var. Tıpkı Filistin’e döktüğünüz gözyaşı kadar gerçek. Öldürülüyorlar, dışkı yedirdiler, Türk’sün dediler, yoksun dediler, 13 yaşında çocuğa 13 kurşun sıkıp “çatışmada ölü ele geçti” dediler. Anaları çocuklarına doymadan savaşa kurban veriyor. Hapiste olana yıllarca yol gözlüyorlar. Onlar ise “barış” diyor.

Yılların verdiği yorgunlukla kardeş olmak için başlarından akan kanla ellerini uzatıyorlar. Sosyalistim, devrim diyor yüreğim ama barış diyor onlar. Kendi kaderini tayin etme hakkı yerine birlikte faşizme karşı ORTAK mücadele diyorlar. Ey ırkçı, ırkı ile övünen gençlik bir halk kendi kaderini tayin etmek istese senin damarında ki hangi kan engel olur buna. Kim bir halkın vatan mücadelesine engel ola bilir ki?!

KİM Mİ ONLAR KÜRTLER! Rojova’da Türkmen’i, Alevi’yi, Ezidi’yi, Süryani’yi canları bahasına koruyan… Ağrıda önlerine av niyetine sürülen askeri korumak adına gerillasını kurban verip askerin hayatını kurtaranlar. Ey vatan perverler, Suriye de ki “kutsal emanetinizi” bile koruyan onlar oldu.

Meclise ötekini taşımak için 1. Sıradan herkesi aday gösterip mazlumun yanında olmak istiyorlar. Dini siyasete alet edenlere açıktan meydan okuyorlar, feodalizme karşı kadın adayları, özgür kadın savaşçıları çıkaran onlar oldu.

Şimdi eliniz vicdanınızda okuyun bir kez olsun. Barajı aşamaz diyenler, bunlara terörist diyenler, Devletin eli kanlı katili daha yeni itiraf etti “ bebekleri biz öldürdük PKK üstüne bıraktık”(Ayhan Çarkın) dedi. Hadi çıkın sokağa bağırın “devlet bebek katili” diye. Gurur, vatan, devlet diyen, isminin başına T.C koyanlar bağırın. Devletiniz bebek katili!!!

Nutkunuz mu tutuldu?! Güçlüye haykırmak zor mu geldi?!

“seçim bitsin şafi Kürtler bize dönecek” diyen söylemler. Sizi unutmadım. Bu cümlenizde ki kasıt ikiye bölünmemiz değil mi?! Sivas, Maraş, Çorum da yakılıp katledilirken Kürt Müslümanlar mı vardı?! Bu tür tutarsız söylemler vicdan yoksunu ya da körlerin işi olmalı! Alevilerin Kürtlere karşı kaygıları yersiz, her şey ortada asıl kaygıları T.C olması gerekmez mi?!

Hepsini geçip soruyorum şimdi: Kürt halkının demokratik talebini; mecliste kendini temsil hakkını bile desteklemeyecek miyiz?! ötekinin sesi olma çabası, sosyalist boşluğu doldurma çabası güden HDP, devletin barajını aşamayacak mı?! Utanmadan önce okuyun AŞMAYACAK OLAN HDP DEĞİL UTANCIMIZ OLUR. UTANCIMIZLA BAŞ BAŞA KALMAK OLUR!!! Kör olasın demiyorum kör olmada gör beni!!!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.