TÜRK-İSLAM CUMHURİYETİNİN YENİ “İZZETDİN” MEZHEBİ. (Feramuz Acar)

TÜRK-İSLAM CUMHURİYETİNİN YENİ “İZZETDİN” MEZHEBİ.

İ-layık CHP’li: hiç çocuğu var mıydı diye sorgulamadan Peygamber “seyit” soyundan geldiğini iddia eden KeMAL Kılıçdaroğlu OY için, yasallaştırıp kamu alanında TÜRBANI ana/YASAYA bağlamayı önerdi.

Ve Allah Kuran Peygamber AKP partisi cumhuru Erdoğan OY için; İzzetDin Doğan’ın ortaya sürdüğü ‘’TÜRK ALEVİ İSLAM’’ saçmalığını İslam’ın yeni 6’cı “İzzetDİNi mezhebi” olarak ilan edip, “12 imamlı Alevi kültür CamiEvi başkanlar kurulu” oluşturup, Alevi kurumlarını buraya, Halife hz. imam İrecep Bin Ebu Tayyip Ali Erdoğan cumhurbaşkanı olarak kendine bağlıyor.

Bilimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır, Alev-İ-ler ışık aydınlanma ehlidir. İslam’ın Hanifi, Şafi, Maliki, Hanbeli, Caferi den sonra, Ali, İzzetDini vs. hiçbir mezhebine tarikatına vs. tabi olmamış olmayacaktır.

Alevi kurumları “CEMEVLERİ İBADET HANEMİZDİR” söylem ve statü talebinden derhal VAZGEÇİN, çünkü bu söylem ve talep Aleviliği ve Alevileri götürüp devlete DİN İslam’a bağlayacaktır. Alevilik bir din değildir, Cemevi cennete cümbüş 72 bakire huri için tapınılan ibadethane değildir. Aleviler Devlet DinAyet kurumu ve Din derslerinin kaldırılması, Laiklik talebinde sonuna kadar diremelidir.

Biz Aleviler Cemevimizi kendimiz yapar, tüm giderlerini de kendimiz karşılarız, yeter ki zorunlu vergilerimiz Diyanete din-dersine aktarılmasın. Dini inançlar Camisini imamını vs. tüm giderlerini kendi cemaatinden karşılasın. Alevi Bektaşi Kızılbaşın yediği, içtiği, kestiği, çalıp söylediği semahı lokması, demi vergisi vs. her şeyi size HARAMDIR. Kimse Rızasız lokmamızı yiyip “günaha” girmesin.

”Pir Sultanım zatlarımız haram yemez itlerimiz”. Hangi Alevi kurumu veya şahsı; din İslam devletine bağlanır oradan yallanır sa, onları teşhir ve YOL DÜKÜNÜ ilan etmek, biz Hakkikatci Alevilerin birinci görevi olacaktır.

Feramuz Acar. 14.10.2022