SURUÇ’TA YETİRDİĞİMİZ ŞEHİTLERİN ANISINA!

Tarih kitaplarında şöyle bir ibare görürseniz hiç şaşırmayın “Zalimin zulmüne dişiyle, tırnağıyla direnen, her karış toprağı kanla sulanan, burası KÜRDİSTAN!”

Ezen ve ezilen halklar arasındaki mücadelesi devam ettiği sürece tarih, Halk için ölenleri yazmaya devam edecektir. Şehitlerin kararlılıkları, militan ruh yapıları, halka olan inançları, devrimci erdemlerimizin, halkçı kültürümüzün ve yaşam tarzımızın köşe taşlarını oluşturmaya devam edecektir.
Bugün Suruç katliamında ders almak, süreci iyi değerlendirmek tahlilci olabilmek, faşizme karşı mücadelede tavizsiz olabilmek, bilimsel dünya görüşünü yaşamın her anında kendine rehber edinmek, halka karşı sonsuz sevgi duyabilmek, onlar gibi yaşamını halka adayıp, ölümü karşılarken gülümseyebilmek, güçleri birleştirmek meydanlarda direniş geleneğini yaratmak demektir.

RÜZGAR EKENLER FIRTINA BİÇERLER.

Zulmün toprağı bereketlidir. Bir anaç gibi doğurmaya hazırdır. Bu toprağa düşen isyan tohumları, bu toprağı zıttına dönüştürme gücünü de bağrında taşır. Kanla, yıkanmış toprağa düşen isyan tohumu sağlam ve yaygın bir şekilde çoğalır. Toprak dönüşmeye başladıkça, engellenemez. Günü geldiğinde eski toplumun efendileri dönüşümün yarattığı o muazzam güzelliği yok etme çabası içine girerler; ama bir kez düşmüştür isyan tohumu toprağa; gelecek onundur artık. Hiç bir güç bu gerçeği ortada kaldırma dirayetine sahip değildir. O gelecek, gelecek o’dur artık.

AKP ve DAİŞ barbarlar şunu iyi bilsinlerki Suruç katliamı asla halkların kardeşliğini engellemıyecektir. Kürt halkı üzerinde estirilen baskılar, bugün için aynı boyutta olmasada Türk halkı üzerinde de estirilmektedir. Ve Kürt halkı ile Türk halkının kaderi aynıdır. Türk halkı, egemen sınıfların Kürt halkı üzerinde uyguladığı milli zülme karşı çıkmadıkça kendi kurtuluşunuda gerçekleştiremez. Türk halkının kurtuluşuyla Kürt halkının kurtuluşu aynıdır. iki halkta T.C. devletinin sömürü ve zulmü altında da yaşamakta ve ezilmektedir. Bu nedenle, Kürt ve Türk halklarının kurtuluşu, ortaklaşa mücadele vererek ve faşist devletin tüm yaptırımlarına karşı ayağa kalkarak, Kürt ve Türk halklarının fedaral Demokratik Halk cumhurıyetlerini kurmakta yatıyor.

Şehitlerimiz toprakta tohum, hasadımız DEVRİM olacaktır.

Yaşasın halkların kardeşliği
Kahrolsun faşizm
Barış Aydın

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.