AKP (devlet) destekli İslamist teröre karşı, Ortak eylem birliğine çağırıyoruz.

SURUC EYLEM birligi DAB cagri

AKP (devlet) destekli İslamist teröre karşı, Ortak eylem birliğine çağırıyoruz.

AKP hükümetinin desteğinde IŞİD terör çetesi bugün Urfa Suruç’ta vahşi bir katliam yaptı, 30 ölü ve çoğu ağır olmak üzere 100 yaralı var. Saldırı, Kobani’yi inşasına yardım için gitmek isteyen 300 sosyalist dernekler federasyona bağlı gençlerin, Kobane’ye geçişine izin vermeyen AKP hükümetine karşı bir basın toplantısı düzenlerken bu kanlı eylem gerçekleştirildi.

Bütün gelişmeler, AKP hükümetinin kanlı bir savaşa hazırlandığını ve kendisine bağlı paramiliter güçler oluşturduğunu göstermektedir. İki gün önce İŞİD’in Kobani’de yaptığı saldırı ve katliamlarının Türkiye’de planlandığı ve Süleyman Şah Türbesinde uygulamaya konulduğu belgelerle açıklandı. Beş gün önce Şırnak ve Diyarbakır’da başlayan orman yangınlarının Kale-kollarda ki görevlilerce çıkarıldığı gözlemcilerce açıklandı. T. Erdoğan bayram mesajında, uzlaşma ve barış dileklerini değil, ”bedeli ne olursa olsun, güney sınırımızda bir Kürdistan oluşumuna izin vermeyiz” diyerek savaş emrini resmen verdi.

Seçim sürecinde, Mersin, Adana, Diyarbakır, Bingöl ve Erzurum’da ki provokatörler MİT tarafında korunduğu açıktır. Daha önce yasal zemini güvenlik yasası, polis yasası, Kürdistan’da ki askeri üslerin tahkim edilmesi ve inşası ile hazırlanan kanlı dönem söz konusudur. Çözüm sürecinin Türkiye hükümeti için bir aldatmaca olarak kullanıldığı da böylece netleşmiştir. ‘söz değil, iştir kişinin aynası”. AKP’nin sözleri yalandır, işi hile ve kandır, zulüm ve nifaktır. Bunların fetretinde barış ve demokrasi yoktur. Onların barış çağırası ve anlayışı Türkleşme ve İslamlaşma temelinde teslimiyettir, müritliktir esarettir ve bunu sağlayana kadar da katliamları savaşları dayatacaktır.

Devrimci Aleviler Birliği olarak: Türkiye’de ve Kürdistan’daki bütün sosyalist, devrimci, demokrat kesimlere, dini ve etnik kimliği ile inkâr edilen kesimlere çağrımızdır.

T.C. hükümetinin ve desteklediği dinci çetelerin dayattığı teslimiyete, inkârcılığa karşı örgütlenin, direnin ve ittifaklarınızı geliştirin. Irkçı ve dinci diktatörlüğe karşı herkesin kendi kimliği ile özgürce yaşadığı, demokratik, laik çağdaş değerler temelinde yenidünyamızı ancak birlikte mücadele ile yaratabiliriz. Kemalizm’in ırkçı politikasıyla istismar edilen Alevilere özellikle hatırlatıyoruz ki, bu İslamist çetelerin ve onları destekleyen hükümetlerin hedefisiniz ve bilmelisiniz ki özgür geleceğimizi, diğer halklar ve uluslarla birlikte mücadele ederek yaratabiliriz. Biz Devrimci Aleviler Birliği olarak üstümüze düşeni yapacağız.

İSLAMİST TERÖR ÖRGÜTLERİNİN VE BUNLARI DESTEKLEYEN HÜKÜMETLERİN KATLİAMLARINI LANETLİYORUZ.

BÜTÜN DÜNYA ÜLKELERİNİ, İNSANLIK SUÇU İSLEYEN BU BARBARLARA KARŞI TAVIR ALMAYA <ORTAK EYLEM> BİRLİĞİNE ÇAĞIRIYORUZ.

22.07.2015 – Devrimci Aleviler Birliği – DAB. Gyk.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.