Suruç neden kanar?!

SURUÇ NİYE KANAR!

Ahmet Abi, güzelim, bir mendil niye kanar
Diş değil, tırnak değil, bir mendil niye kanar
Mendilimde kan sesleri. (Edip Cansever)

“Kobanê’nin yeniden inşa çalışmalarına katılmak üzere dün İstanbul’dan çıkıp Kobanê sınırında yer alan Urfa’nın Suruç ilçesine giden Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi 300 gencin konakladığı ilçede bulunan Amara Kültür Merkezi bahçesinde meydana gelen patlama katliama yol açtı.” Gelen haberlere göre 300 gencin çoğunun ölmüş, bir o kadar da yaralının olacağı yönünde.
“Mendilimde kan izleri” bu kan 300 gencin özgürlük düşleri ile boyandı. İçimizde, dilimizde sözler kanar durumda. Ortadoğu Emperyalistler ve onların uşakları tarafından dizayn edilecek diye bunca kan akışı, bu göz yaşı akıl sağlığımızı etkilemek de. Bu vahşi ve planlı saldırıyı nefretle, öfkeyle kınıyoruz.
SURUÇ NİYE KANAR A CANLAR?! Biz sustukça, biz hayata sahip çıkıp örgütlemedikçe ne bu zulüm, ne bu kan durmaz. Kınamadan , öfkelenmekten daha çok şey olmalıyız. ÖRGÜTLÜ GÜCÜMÜZÜ BÜYÜTMELİYİZ.
Bu vahşetler, bu katliamlar ve bu faşizm ancak birleşen bir halkın direnişi, uyanışı ve birlikte hareket edişi ile ALT EDİLİR!

Suruç halkına, Suruç’a geçip Rojova inşasına destek olmak isteyen Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu(SGDF) gençlerine başsağlığı diliyoruz. Acılarınız acılarımızdır.
Her yerde demokratik eylem çağrıları yapıp örgütleyeceğimizi de buradan bildiriyoruz.

Devrimci Aleviler Birliği YK

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.