DAB olarak, AKP destekli DAİŞ’in, Suruç’ta yaptığı bombalı saldırıyı nefretle lanetliyoruz..

Suruc katliami devrimciAleviler birligi DAB 3

DAB olarak, AKP destekli DAİŞ’in,

Suruç’ta yaptığı bombalı saldırıyı

nefretle lanetliyoruz..

Kobanê’nin yeniden inşa çalışmalarına katılmak üzere dün İstanbul’dan Urfa’nın Suruç ilçesine gelen Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi insanlık görevi yapan 300 gencin konakladığı Amara Kültür Merkezi’ne yapılan bombalı saldırıda onlarca gencimiz hayatını kaybetti, yüzlerce yaralı var.  Hayatlarını kaybeden Devrimci sosyalist gençlerin onurlu mücadelesi ve anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.

Urfa Suruç’ta olan katliam devlet ve kurumlarından bağımsız değildir. Urfa’nın Suruç ilçesinde yaşanılan bu katliam AKP destekli DAİŞ çetelerin işidir. Türkiye DAİŞ çetelerin örgütlendiği silahlandırıldığı bir alan olmuştur. Daha dün DAİŞ çeteleri İstanbul Şile’de Hatay’da, Antep’te, Adıyaman’da, Kilis’te, Urfa’da bir araya gelerek tehditler savurmuştur. İnsanlıktan nasibini almamış DAİŞ sadece bölgede değil, yaptığı saldırılarla tüm dünya ülkelerini haklarını tehdit etmektedir.  Devleti yönetenler bundan haberimiz yoktur diyemez. AKP iktidarının DAİŞ çetelerine açıkça destek maddi manevi destek ve silah verdiği defalarca belgelenmiştir. AKP iktidarının dış politikası, bölge haklarına dillerine kültürlerine kimliklerine yönelik düşmanca tavırları, ülkemizi de bir iç savaşının eşiğine getirmiştir. Tek parti iktidarını ve sultanlık hayalleri suya düşen RTE ve AKP’nin, önümüzdeki günlerde DAİŞ ve benzeri güçleri maşa olarak kullanıp, Türkiye’de Kürtlere, Alevilere, diğer azınlıklar ve devrimcilere yönelik saldırıların artacağından, Türkiye’yi kanlı bir iç ve dışa savaşa sürüklenmesinden ve önümüzdeki dönemde bu saldırıların Türkiye’deki Alevilere yöneleceğinde endişe ediyoruz.

Mazlumun yanında, zalimin zulmüne ve haksızlığa karşı durmayı kendine şiar ediniş Alevi toplumu ve DAB olarak bizler, bugün yobaz DAİŞ çetelerinin saldırılarına karşı onurlu insanlık özgürlük mücadelesi veren Kürt ve Suriye haklarının yanındayız.  Hiçbir güç ve saldırı, emekçi ve ezilen hakların, devrimcilerin birlikte, insanca özgürce mutlu bir yaşam mücadelesini engelleyemeyecektir. Bu katliamın hesabı AKP’den sorulacaktır.

DAB olarak, Türk Kürt Arap tüm Alevileri, Türkiyeli ve Kürdistanlı Devrimci gençlik başta olmak üzere, tüm demokrasi güçlerini, hümanist sivil toplum kuruluşlarını, ezilen hakları AKP iktidarı ve DAİŞ’e karşı birlikte ortak mücadeleye ve kitlesel protesto etmeye çağırıyoruz.

DAB olarak yoldaşları, bu tür saldırılara karşı, her mahalle, köyde, her etkinlikte, dünyanın her yerinde, acil güvenlik önlemleri almaya, korunma savunma komiteleri oluşturmaya çağırıyoruz. Bölgede ve dünyada barış için,  Avrupa ve dünya kamuoyunu, parlamentolarını uyarıp, DAİŞ’e karşı daha etkin mücadele verilmesini ve DAİŞ’e desteğinden dolayı AKP iktidarına uluslararası baskıyı artırmaya çağırıyoruz.

Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz.

Devrimci Aleviler Birliği  – GYK. 20.07.2015

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.