Neden mi DAB ?

Neden mi DAB ?  (Börüklüce Mustafa   6.2.2015)  KKKKURTULU22222

Bizden Müslüman olmamızı istediler. Sorgusuz kendin dininden başkasını tanımayan ve öldürmeye kalkan.
Bizden Türk olmamızı istediler. 72 millete bir nazara bakarken “ırka” faşizanca tabi ol dediler.
Bizden bir yanağına tokat yemişsen diğerini uzat dediler(Hacı Bektaş sözü diye kandırarak) MHP’ye oy vermeye, kuran ile ceme, cem evi cami iç içe, kadınları örtmeye, katillerimizi sevmeye zorladılar.
Bizden CHP üzerinden en son Eklemeddin İhsanoğu gibi Alevilere “fetva” veren birini bile desteklememizi istediler. Bu kadar rahat ve pervasızca… Oy vermeyen Alevilerle verenleri bir birine düşürdüler. Hem de kimin için?! Eklemeddin CHP’nin dışa vurumu olmuştu : “Allaha şirk koşanlar ateşe imtihan ederler” diyerek Sivas olaylarını destekleyen ve Muhsin Yazıcıoğlu gibi corum Maraş olaylarında aktif katillik yapan birine de ““Türk milletinin kalbinde yer etmişti. O gerçek bir kahraman, gerçek bir liderdi.” ifadelerini kullandı.

Bizden biz olmamız dışında her şeyi istediler. BİZ olduk mu korkutuyorduk çünkü BİZ olmak tarihler boyu haksızlığa direnmekti. BİZ olmak saraylara saltanatlara isyan olmaktı!


12 Eylül 1980 darbesinin zulmü hala hafızalardan siline bilmiş değil. Bu darbe sonucu toplum “kardeş beleğini” yitirdi. Ölü toprağını yorgan yaptı üzerine… Bu darbe 4 K üzerine yapıldığı belgelerle ortaya çıktı. Sağır sultan bile duydu. KKKK (komünist, Kızılbaş, Kürt, Kadın) demek, onlar (devlet ve bir avuç korudukları zenginler)için tehdit demekti. Haklılardı. Yine bu ölü toprağını bu 4K silkip attı!
Şimdi DAB (Devrimci Aleviler Birliği) neden sorusunun daha açık olduğunu düşünüyoruz.
Bu gün ABD’nin Ortadoğu emperyalist dizaynı için gereken “tam itaat” AKP üzerinden sağlanmaya çalışılıyor. Yine bildik 4K tehlikesi için kolar çoktan sıvandı. Türkiye de ne kadar  4K’ya tabi olan varsa zindan, ölüm ve zulümle karşılanıyor. Gezi, Okmeydanı, Gazimahallesi , Rojova, Uludere, Gülsüyu…. Yine karşı çıkanlar sokaklar da canlarını hiçe sayarak bu züllüme direnenler belli!!! Şengalde Rojavada KObanide IŞİD’e karşı direnen kadınlar belli. AKPnin kadınları eve kapatma çabalarına karşı direnenler belli.. Erkek dişi birdir bizde eksiklik noksanlık senin görüşlerinde diyen Alev-i yolunda, artık kadınlarımız Pir postuna oturacak, kurumlara eş-balkan olacak.
Avrupa da karanlık bir biçimde öldürülen 3 Yiğit kadın (Sakine cansızlar) ya da yok edemedikleri, Alevileri Devşirmek için İzzettin Doğan Adamları ya da Baki Güngör çakma (satılık dedeler gibi) çapsızları yollayarak altımızı oymaya çabalıyorlar. Halkla haklıyla olan devrimci bağımızı zedelemek istiyorlar. Uyanan devrimci tarihine dönen, 4K bileşeninin önemli ayağı gördükleri Alevilerden korkuyorlar. Görünen de örgütlü ama özünde devlet ve devletleşmiş alçaklar tarafında kontrol atındaki Alevilerin öz devrimci örgütlenmesini sağlamasından korkuyorlar. Tek örgütsüz ama en kararlı bu kesimin devrimci bir biçimde örgütlenmesinin onlar için nasıl bir tehdit olduğunu iyi biliyorlar!

Bizden ulusu için direnenlere, insan hakkı için direnene, özgür sosyalist bir dünya için direnene “terörist” de dediler. Oysa biz tamda ÖTEKİYDİK!!! Nerde zulme uğrayan bir halk, düşünce, duruş varsa biz oyduk!!!
Bu yüzden yumruklarımızı tarihimize yakışır bir biçimde sıkarak DAB dedik. Ne bedeller ödenmiş tarihimizi ne de haklılığımızı kimseye peşkeş çekmeyeceğiz.

Tarihimizin kararlılığıyla günümüzde ki devrimci biçime bürünerek DAB diyoruz!!!

Börüklüce Mustafa   6.2.2015

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.