HDP’nin ‘’ Demokrasi Yürüyüşü’’ çağrısı

Kamuoyuna; 
HDP’nin ‘’ Demokrasi Yürüyüşü’’ çağrısı hakkında Devrimci Aleviler Birliği’nin kamuoyuna açıklamasıdır.

Bir gercek her dönem doğruluğunu sürdürmektedir; Dünyanın tüm ezenleri bir cephededir ve haklarının gasp edildiğini düşünen tüm ötekileştirilenler de aynı safta olmak zorundadırlar. Hiçbir kaygıya yer vermeden ‘’Ama-Fakat’’ gibi kelimelerle başlayan ve ortak düşünce sistematiğine uzaklaştıracak söylemlerden sıyrılmış , temel insani haklarının ihlal edildiği konusunda hemfikir ve kendı gibi hakları gaspedilen elinden alınanlarla bir çizgide bir alanda olmalıdır.

Zulmedenlerin bir kısmının yedeğine düşülerek ve ezilenlerin bir kısmına karşı durarak bize yapılan baskı ve şiddete karşı bir güç olamayız. Ülkemizde DEMOKRASİ TALEBİ ve DEMOKRASİ İHTİYACI sadece HDP bileşenlerinin talebi ve ihtiyacı değildir. Maalesef Demokrasi mücadelesi verdiklerini iddia eden muhalefet güçlerinin bir bölümü HDP bileşenleri ile işbirliği konusunda hiçbir adım atmamakta bu bileşenlerin hakları gasp edildiğinde suskunluğu tercih etmektedirler.

Bizler Devrimci Aleviler olarak ezilenlerin ve ötekileştirilenlerin olduğu her birlik ve mücadele platformlarında fiilen olduğumuzu desteklediğimizi kurulduğumuz ilk günden itibaren deklare etmiş bunu ilke haline getirmiş pratiktede uygulamışızdır. Bu eylem ve platformu konusunda bilgilendiğimiz andan itibaren kurumsal temsilcilerimiz tarafından kurulan ilişki neticesinde bu ‘’Demokrasi Yürüyüşünde’’ kendi rengimiz ve kendi taleplerimiz ile yer alacağımızı bildirdik.

Devrimci Aleviler Birliğinin üyeleri, destekleyenleri ve kendilerini yaşadığı topraklarda ezilen ve ötekileştirilen olarak gören tüm canlarımızı bu eyleme katılmaya destek olmaya ve Anayasal haklarının sahibi olmaya davet ediyoruz.

DAB Yönetim Kurulu.
14 Haziran 2020.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.