BARIŞ’ın Rengi Kan Kırmızı…

DEVRİMCİ ALEVİLER BİRLİĞİ
ANKARA’DA YAŞANAN FAŞİST SALDIRIYA DAİR BİLDİRİSİDİR!!!!

KANLI ANKARA….

Ankara, TC’nin Başkenti olması dışında asli işlevi, tahakkümü altında tuttuğu Anadolu halklarına yönelik katliam yöntemiyle toplumu sindirme politikalarının planlama merkezidir. Ankara, TC’nin başından beri emperyalist odaklarla işbirliği içinde olan yeminli halk düşmanı çetelerin hükümet adı altında yuvalandığı merkezdir. Ankara, TC’nin Türk-İslam dışında hiçbir sosyal ve inançsal faklığa tahammülü olmayan İttihatçı Kemalist ırkçı faşistlerin Anadolu uygarlıklarını ve kadim halklarını imha kararlarının verildiği merkezdir.

Tayibin iktidarda kalma hırsıyla devlet gücünü kullanarak her gün masum insan kanı döktüğü ortamda, Anadolu Halklarının Eşitlik, Özgürlük, Kardeşlik sloganıyla düzenlediği BARIŞ mitingine yönelik Ankara da ki bu vahşi saldırı insan görünümlü yaratık Tayibin gizli tezgahlayıp açık uyguladığı bu Vandalizm, Diyarbakır ve Suruç kitle katliamlarının devamıdır. Bu katliam planlarıyla Halkların Demokratik Partisine 7 Haziran da oy verenleri cezalandırmayı, 1 Kasım seçimlerinde verilecek oyları caydırmayı hedeflemektedir.

Kişisel hırslarının esiri olmuş ruh hastası her siyasi zevat, ele geçirdiği iktidar gücünü gönüllü veya kolay bırakmaz; iktidarda kalmak için ülkeyi savaşa sokmak dahil hiçbir çılgınlıktan geri durmaz. Anadolu Halkının başına musallat olmuş insan görünümlü ruh hastası Tayyip de bunlardan biri. Ancak Tayibin meşru değil fakat bir haklı tarafı var.Tayibin halka karşı yaptıkları onun temsil ettiği sınıfın savaşıdır. Anadolu Halklarının anlayıp kavraması gereken nokta burasıdır. Bu sınıf savaşında her türlü namussuzluğa muhatap halk, kendi sınıf savaşını yürütmek için her türlü örgütlenmeyi gündemine almalıdır. Başka bir seçeneğimiz ve çaremiz yok.

Kahin olmaya gerek yok. Gidişat öyle gösteriyor ki, günlük istatistikler AKP ve Tayibin aleyhine geliştiği oranda bu tür kitle katliamları devam edecek ve Tayip; seçim güvenliği bahanesiyle 1 Kasım seçimlerini iptal edecek; zira 12 Eylül faşist anayasası, Ona bu yetkiyi veriyor. Böyle bir durum karşısında seçimler bilinmeyen bir tarihe ertelenecek. Oluşacak kaos ortamı halkı nasıl bir duruş almaya yöneltir bilinmez; ancak şimdiden olası ortama hazırlanılmak zorunludur. Zira faşizmin saldırıları giderek artacak.

“İslam’ın en yüce rüknü cihattır” (İslam’ın en yüce ideali savaştır) Hz. Ali. “İktidarda kalmanın yolu halka karşı savaştır” mantığında ki Tayip ve yandaşları önderleri Hz. Ali’nin izinden gidiyor.

DAB GYK 10/10/2015

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.