ALEVİK NEDEN GERÇEKLERİ SIRLANMIŞ ?

ALEVİK NEDEN GERÇEKLERİ SIRLANMIŞ ?
Alevi, Bektaşi, Çepni, Tahtacı gibi Hakk Yolu Pirleri, Kamil Bilgeler Sohbetlerinde İbadetlerinde ’’ bilgi ehline veriler’’ derler yani beli bilgiler herkese verilmez. Biz bugünkü sohbetimizde şimdiye kadar SIR olarak kalan Bilgilerini Anlatalım ne yapacağız SIR ı Atacağız Yani SIR-AT derken Sırrı kaldırmanın zamanı geldiğidir. Bu gün O Sırın en az birini kaldırmaya birlikte çalışalım. Sırları attığımzda, kamufle ettiğimiz Bilginin üstündeki perdeyı kaldırmış olacağiz. Bu Perde kalkınca Gerçekler ortaya çıkacak. Gerçekler ortaya çıkınca İnsanların Uyandıkları anda. Bilginin bilinçin ayağa kalkma döneminin başlaması demek olur. Artık Sır kalmayacak ve İnsanlara gerçeklerin tümü çıplaklığı ile anlatılacaktır. Amma gene tekrarlamak gerekirki. Her bilği ve bilinç karşındakinin alabileceği kadar vermek koşuluyla olmalıdır. Evrensel yasa bize .: ’’Bilgi istenmeden Verilmez ‘’ der Kimseye zorla bilgi veya İnanç verme gibi bir hakka sahib olmadığımızıda bilmenizi isteriz. Bilge Erenlerimiz Pirlerimiz derler. ’’Kendini Tanı, kendini bil, ilmi vucudunu bil’’ Vucudumuzun Farkına varır fonksiyonlarını anlarsak. Evreni, Evrenle birlikte Hakk Yolunu daha iyi anlamış oluruz kanısındayım. Ozanlarımız bizlere Sırları açıklamışlar, biz nekadarını anlıyoruz ?.


Bilim insanları evrenin dev bir insan beyni gibi olduğunu ortaya koydu
İncelememiz, beyinciğin sinir ağındaki 1 mikrometre ile 0,1 milimetre arasında bir ölçekteki dalgalanma dağılımının, maddenin evrendeki ağda oluşan dağılımıyla aynı ilerleyişi izlediğini gösterdi. Tabii ki evrendeki ölçek çok daha büyük, 5 milyon ışık yılından 500 milyon ışık yılına değişiyor.

Çalışmayı Verona Üniversitesi’nden beyin cerrahı Alberto Feletti’yle birlikte yürüten Bolonya Üniversitesi mensubu astrofizikçi Franco Vazza, “İki sistemin görüngesel yoğunluklarını hesapladık. Bu, kozmolojide galaksilerin uzamsal dağılımını çalışmak için sıklıkla kullanılan bir teknik” dedi.
İncelememiz, beyinciğin sinir ağındaki 1 mikrometre ile 0,1 milimetre arasında bir ölçekteki dalgalanma dağılımının, maddenin evrendeki ağda oluşan dağılımıyla aynı ilerleyişi izlediğini gösterdi. Tabii ki evrendeki ölçek çok daha büyük, 5 milyon ışık yılından 500 milyon ışık yılına değişiyor.
Ayrıca sinir ağlarıyla galaksiler arasındaki bağların oluşma biçimlerini de inceleyen ve kayda değer benzerlikler tespit eden araştırmacılar, iki sistemin de kendilerini oluşturan parçalardan daha benzer olduğunu gördü.
İncelemede her boğum arasındaki ortalama bağlantı sayısı ve kümelenme biçimleri karşılaştırıldı.
Alberto Feletti, “Yapısal parametreler burada da beklenmedik derecede benzer çıktı. Galaksilerle sinir hücrelerini düzenleyen fiziksel güçler arasındaki gözle görülür farka rağmen iki ağ arasındaki bağlantısallık aynı fiziksel ilkeleri izleyerek evriliyor,” dedi.
Bu iki karmaşık ağ, evrendeki ağ ve bir galaksi veya bir sinir ağıyla sinir hücresi arasındakinden daha fazla benzerlik gösteriyor.
Bulguları izah eden “Sinir ağıyla kozmik ağ arasındaki nicel karşılaştırma” (The quantitative comparison between the neuronal network and the cosmic web) başlıklı makale, Frontiers of Physics’te yayımlandı.
İnependet Türkçe de yayınlanan
Andrew Griffin  Yazısında bir bölüm.


”Kainatın aynasıyım
Madem ki ben bir insanım
Hakkın varlık deryasıyım
Madem ki ben bir insanım

İnsan hakta hak insanda
Arıyorsan bak insanda
Hiç eksiklik yok insanda
(Çok marifet var insanda)
Madem ki ben bir insanım

İlim bende kelam bende
Nice nice alem bende
Yazar levhi kalem bende
Madem ki ben bir insanım

Bunca temenni dilekler
Vız gelir çarkı felekler
Bana eğilsin melekler
Madem ki ben bir insanım

Tevrat’ı yazabilirim
İncil’i dizebilirim
Kuran’ı sezebilirim
Madem ki ben bir insanım

Daimi’yim harap benim
Ayaklarda turap benim
Aşıklara şarap benim
Madem ki ben bir insanım”
Aşık Daimi

‘’İnsan Vucudu, Evrenin aynasıdır. Öyleki minimize edilmiş bir kopyası, maketidır. ‘’
Ozaman vucudumuzu azda olsa tanıyalım.
1. Göbekten Aşağı Yedi Kat Yer
2. Göbek bağı ile Boğaz arası Yedi Kat Gök.
3. Boğazdan yukarısı Yedi Kat Evren.
Der Yol erenleri.
VUCUDUMUZU ÜÇE BÖLDÜK. Bakalım bu üç katmanda neler var.: İnsan Bedeni 7 Çakradan, Enerji noktasında oluşmaktadır. Çakralar bilimsel olarak ispatlanmıştır.
Aşağıdan Yukarıya doğru:
1. Çakra.: İnsanın Üreme Organıdır . Kırmızı renkli Enerjisi vardır. 2. Çakra.: Dalak, Karaciğer, Böbrek ve Bağırsaklar bölgesindedir. Turuncu renkli Enerjisi vardır. 7 Kat Yerden Çıkıştır bu Çakranın bitimi . 3. Çakra.: Göbek Bağının olduğu yerdir. Sarı Renkli Enerjiye sahiptir. Sinir Ağlarının kordonla bağlandığı yaşamsal alandır. 4. Çakra.: Kalp Yeşil renkli enejisi vardır. Cavidan evidir Xızır Makamıdır Yaşam enerjisi ile Sevgi ve duygusal enerji üretir. 5. Çakra.: Boğaz yani Timüs bezinin bulunduğu yerdir. Açık Mavi renkli, enerji sunar burası bilginin SIR-AT köprüsüdür. Mutluluk, sağlık ve yaşamda haz alma Neşelenme gülümseme nin ana kaynağıdır….
Tekamül Artık Arzdan, Arşa açılmıştır. Bu anlamda dünyasal Bilinç geride kalmış. Sırr-ları aşikar etme zamanı gelmiştir. Vucudumuzda 7 kat Göğe Çıktık. Burası İlmi Leduna vakıf olma yeridir. Marifette Burda Başlar.
6. Çakra. Göz çakrası Lacivert renkli, Enerji Mor karası enerji sunar. Görünmeyenleri görme yeteneğine sahib olmaktır. Sonsuz Sevgi algılanır. İrade ve Yaratıcı olunur İlmi Hıkmettir. Hakikat Burda Başlar. 7. Çakra.: Taç Çakradır Mor renkli enerji verir. Eliftir Sonsuz İrade, Sonsuz fikirler yaratıcılık Sonsuz Bilgelik vardır ki burası Enel Hakk makamı İlimi Cavidandır. Sırrı Hakkikattır.
7. Farkında iseniz 7 Çakra/ 7 Enerji Noktas / 7 renkten bahsettik. İşte Gulbanglarımızda Yedilerin Rengi Aşkına dediğimiz Renkler bunlardır. Bu aynı zamanda Kök-Kuşağıdır. Bunların hepsini yanyana koyduğumuzda İnsan Evrenin küçültülmüş bir Maketi olur. Ucudumuzda gizlenenler dir. Tabiiki dahası var.
Bu Anlattıklarımızı önce Kendimiz özümseyelim. Sonra Cemlerimizde Tüm Canlar hep birlikte bir çalışma ile anlatalım.
Aşk ile
25 Kasım 2020 Berlin Ali Koçak

1 Comment

 1. Aleviliğin Kökenindeki Mazda İnancı ve Zerdüşt Öğretisi
  Ethem Xemgin
  Kitabın Tanımı
  “… Alevilik kısa bir süre öncesine kadar tabu olarak görülürdü. Aleviliğin isminden bile söz edilmezken, son zamanlarda bu konuda bir yayın furyası başlatıldı. Ancak bölgenin değişik sorunlarında olduğu gibi, bu soruna da farklı ve çarpık yaklaşıldığını görmekteyiz. Alevilerin büyük bir kesimi kendilerini İslamiyetin bir mezhebi olarak kabul ederlerken, yaşam tarzı ve inançlarının İslamiyetle pek uyumlu olduğu söylenemez. Diğer yandan, Aleviliğin meşru konumunu benimsediği söylenemeyecek olan T.C. Devleti yönetimi “Alevilerin Türk olduğu, Kürt olanların ise Alevi olamayacağı’ tezlerini destekleyip işlemektedir. Bir dini inanç ve yaşam felsefesi olarak bilinen Aleviliğin tekelleştirilmesi de ilginç bir durumdur. İşte bu çarpıklıklara cevap verebilmek; Aleviliğin kültürel ve dini temel ilkeleri ile değerlerinin kaynağını bulabilmek için bölgenin eski dini temel ilkeleri ile değerlerinin kaynağını bulabilmek için bölgenin eski dini inançları ve onlara dayanan dini kültürel değerleri araştırmaya giriştim… Bu kitabımızda Alevi kültürünün ve temel ilkeleri ile değerlerinin kökenindeki mazda dini inancı ve Zerdüşt öğretisinin olduğunu ortaya koyup işlemeye çalışıyorum.” ALINTI.

  Saygideger Ali Kocak canin kalemine ve yuregine saglik.
  Arastirmalarimizi ve bilgilerimizi sadece kaleme almak Alevi yasam felsefesini karanliklardan aydinliga cikaramaz. Bu sadece kendi fikir ve dusuncelerimizi disariya yansitmaktir.
  Kendi fikir ve dusuncelerimizi kaleme almakla sinirli kaldigimiz surece hem kendimizle celiskiye dusmus oluruz, hemde ozellikle 1400 yildan beri Alevi Yasam Felsefesi uzerinde surdurulen cirkin asimile politikalara karsi suskunlugumuzu, urkutulmuslugumuzu veya farkli tepkilerle karsi karsiya kalacagimizin tedirginligi yasamaktadir..
  Unutmiyalim YASAMAK DIRENMEKTIR.
  Yasamanin direnmek oldugunu kavramak, yasama dayir butun olumsuzluklara karsi da direnmek bu olgunun onemli yapilanmasi olmalidir.

  Arap Ali ve Arap Muhammed bu yolun Onderi olarak gosterilmeye calisilmasi, ALEVI YASAM FELSEFESINE YONELIK EN BUYUK ASIMILE POLITIKALARININ BASINDA GELIR.
  Akabinde Alevi Yasam Felsefesini IRKCILASTIRMAK, IRKCI BIR YAPILANMAYA DONUSTURMEYE calismak farkli cirkin asimile politikalar zinciridir…
  Islamlastiramiyorsak, Irkcilastiralim, Irkci kiskacincda eritmeye calisalim mantigi ile hareket edilmesine karsi seyirci kalmak kismen bu igrenc asimile politikalarina karsi duyarsiz oldugumuzun en guzel aciklamasidir.

  Yukaridaki alintiya benzer yiginla yorum ve degerlendirmeler gerek internet ortaminda gerek Cem-Evlerinde ve yasamin her alaninda acimasizca bilincli olarak surdurulmektedir.
  Alevi Yasam Felsefesine sahip olan, Kendisini Alevi Kizilbas Goren ve gormeye calisanlar KURT VEYA TURK kimligine sahibim demesi dogru bir yaklasim olabilirmi? benim gecmisim Turk`tur veya Kurt`tur deme gibi bir yaklasimi dogru olabilirmi?
  O zaman Din, Mezsep, Irk ve Renk ayrimi yapmadan 73 millete bir nazarla bakma olgusu nerede kaldi?
  Dinim; Sevgidir,
  Kitabim; Insandir
  Felsefesi ile uyumlu olabilirmi?

  Alevi olan birisi, Kurdum veya Turkum gibi soylem luxune sahip degildir, INSANIM demesi dogru bir yaklasimdir.

  Insanlar ayni bolgelerde ve ortamlarda yasadiklarindan dolayi, Ayni dili konusabilir, ayni kulturu, gelenekleri ve gorenekleri azda olsa paylasmis olabilirler, burada dogru olan, yasama dayir guzellikleri ve dogrulari kendi yasamlarina ekliyebilirler.
  Dinciligi, Mezsepciligi, Irkciligi, Milliyetciligi yani insanligi ayaklar altina alabilcek olumsuzluklari kendilerine yakistirmalari veya kendilerinde gormeye calismalari, olumsuzluklarin kendilerine empoze etme baslangici olsa gorek.

  Dersimde 1980 onceleri Fasist Duzenin butun mahkemeleri islev gormezken, 1980 sonrasi neden yavas yavas is yapmaya basladi!!
  Ilkel Milliyetcilik ve Gerici yapilanmanin bilincli olarak Dersimde gorevlendirilmesidir.
  Dersim glenegini son 40 yil ile kiyasliyabilirmiyiz?
  Sonuc olarak Dinci, Gerici, Yobaz, Irkci, Milliyetci ve Insanlik Dusmani olan yapilanmalar DERSIM uzerinde oynadiklari oyun yeni degil, ilk degil, sonda olmiyacaktir.
  Tarihler boyunca Dersim disina surgun edilen Aleviler uzerinde cirkin asimile politikalari ile kismi olarak basarili olduklarini inkar edemeyiz, Dersim uzerinde asirlardir surdurulen asimile politikalari da kismen basarili olmussada, Dersim halki kendi Yasam Felsefesine Sahip cikcak ve kesintisiz surdurulen cirkin asimile politikalara karsi gereken mucadelesini verecektir.
  Onemli olan YASAMIN HER ALANINDA VEMEMIZ GEREKEN MUCADELEYI YILMADAN VE USANMADAN VERMEMIZ GEREKTIGINE INANIYORUM.

  Alevi Yasam Felsefesi.
  Suc Makinasi Olan Islam ve onun 5nci mezsebi Sii`lestirme ve islamin bir parcasi gosterilmeye calisilmasi BOSA CIKARILDI, BOSA CIKARILMAYA DEVAM EDILMELIDIR.

  Alevi Yasam Felsefesi.
  Ilkel Milliyetci, Gerici, Bagnaz bir yapiya sahip olan son 40 yildir Kurt irkcisi yapmaya calisilmasi bosa cikarilacaktir.
  Gerici Turk Milliyetci mantiga sahip olanlarin 4 Alevi Kizilbasin Katli Helaldir!!! kahpeligine karsilik, 7 Alevi Kizilbasin Katli helaldir Diyen Gerici Ilkel Kurt Milliyetciligin cabasi bosunadir.

  ALEVI KIZILBAS; KURT VEYA TURK DEGILDIR.
  ALEVI KIZILBAS; INSANDIR, INSAN OLARAK KALACAKTIR.

  Saygi ve Insani Sevgilerimle.

  BASKOYLU

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.