Ahmet Nesin: Perinçek Madımak’ın baş sorumlusudur

10417820_467407533407641_7602898649569515503_n

Ahmet Nesin: Perinçek Madımak’ın baş sorumlusudur

Önceki sabah bir arkadaşım mesaj gönderdi, “Ahmet Ulusal Kanalda sana küfür ediyorlar…” Ankara Kitap Fuarı’nda olduğumdan izleyemedim ama aday adaylığıma en çok onların kızacağını biliyordum. Neden diye sorarsanız Doğu Perinçek’in nedeni olmaz, o kendisi gibi düşünmeyen her sosyaliste kızar, çünkü yaşamı boyunca sosyalist olmadan kendini sosyalist gibi yutturmuş birisidir o.

Programı Sabahattin Önkibar yönetiyor. Önkibar TGRT’de gazeteciliğe başlamış MHP görüşlü birisidir. Yani aslan gibi ulusalcı birisidir kendisi. Ufuk Söylemez ve İlker Yücel de konuşmacılar. Ufuk Söylemez de hem Anavatan Partisi hem de Doğru Yol Partisi hükümetleri’nde devlet bakanlığı yapmış biri. İlker Yücel eski TGB başkanı olup üniversitede okurken sosyalist gençlere saldırmakla ünlüdür.

Sabahattin Önkibar Aziz Nesin gibi bir cumhuriyetçinin oğlu Ahmet Nesin’in kürtlerle birlikte olup milletvekili aday adayı olmasına şaşırıyor. Önkibar cumhuriyetçinin ne olduğunu biliyor mu bilemem ama sanırım o da cumhuriyetle demokrasiyi karıştıranlardan biri. Türkiye bir cumhuriyet, Sovyetler bir cumhuriyetti, İran hâlâ İslam cumhuriyeti… Daha çok örnek veririm de bence gerek yok. O yüzden Aziz Nesin’in marksistliğini bir kenara atıp cumhuriyetçi demek bir anlam kazandırmıyor. Ben de Türkiye’nin Federal Cumhuriyet olmasını istiyorum.

Önkibar bunları söylerken Ufuk Söylemez araya girip “Mebus olmak için her türlü rezilliği, ilkesizliği ve omurgasızlığı yapıyorlar…” diyor. Bu söylediklerinden dolayı Ufuk Söylemez’e dava açmayacağım, uğraşmaya değer birisi olduğunu sanmıyorum ama merak ettiğim bişey var, hangi ilkeler üzerinde anlaşıp aynı kanalda konuşup, sonra beraber Aydınlık standına gelip boy gösteriyorlar merak ediyorum. Uzlaştıkları tek şey var o da kürtlere düşman olmak.

Esasında Aydınlık grubu sadece kürtlere değil sosyalistlere de düşmandır. 12 Eylül darbesi öncesi kimi sosyalist devrimci arkadaşları isim, fotoğraf ve adreslerini kroki halinde verip derin devlet tarafından öldürülmelerine neden olmaları çok meşhurdur ve bunu solda bilmeyen yoktur.

Gençlik kolları daha sonra ülkücülerle beraber dergi çıkartıp yürüyüş yapmışlardır. Defalarca yazdım, Aziz Nesin ve arkadaşları Aydınlık Gazetesi’ni Onbinler A.Ş. adına aldıklarında Salman Rüşdi’nin Şeytan Ayetleri kitabından bölümleri gazetede yayınlatan Doğu Perinçek’tir. Bu yayımdan Aziz Nesin’in haberi yoktu ve bu yayın sonucu derin devlet Madımak Oteli katliamını yaptı. Madımaktan yıllar sonra Perinçek neden derin devletle beraber yargılandı, hiç mi düşünmediniz.

Çok açık ve net yazıyorum, Doğu Perinçek Madımak katliamının baş sorumlusudur, katliama neden olan kişidir.

Şimdi gelelim omurgasızlığa, bu yazdıklarımdan sonra kim omurgasızdır, ona da siz karar verin. Ben Türkiye’de bütün demokratik haklar için kendimi bildim bileli savaşan birisiyim. Bundan dolayı kürtlerin hakları benim siyasi yaşamımda önemli bir yer tutuyor. Kürtleri yok saymakla, Ermeni soykırımını görmezden gelmekle demokrat olunmuyor, hatta pek insan da olunmuyor, insan dediğin insan haklarına saygılı olur.

Şimdilik aday adayıyım, aday olacak mıyım bilmiyorum, hiç de önemli değil ama olursam Türkiye’de bütün insan hakları konusunda mücadele edeceğim, sizin gibi Fethullah Gülen’e karşı çıkmak için Erdoğan yalakalığı yapmayacağımdan eminim. Bir de ricam cumhuriyetçiyle demokratlığı iyi öğrenin, biliyorum cumhuriyetçi olmak kolay, demokrat olmak zor ama en azından çaba sarfedin. Devamını Gör

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.