TÜRKİYE’DE NELER OLUYOR? Canlar Faşist Saldırılara Karşı Birleşin

canlar fasist saldirilara karsi birlesin devrimci aleviler birligi DAB

TÜRKİYE’DE NELER OLUYOR? Canlar Faşist Saldırılara Karşı Birleşin..

Bugün tarihin önemli bir sürecinde geçiyoruz. Emperyalistler Ortadoğu’yu dizayn etmek için Tayip Erdoğan ve AKP şurasını kullanarak adım, adım Türkiye’yi karanlığa mahkum ediyorlar. Sokaklarda darbe karşıtıymış gibi görünen Demokrasi savunuculuğunu yapan Tayip Erdoğan ve AKP şurası 14 yıldır bu topraklarda hukuku da ters yüz ederek kendileri gibi düşünmeyen Kürd’leri, Alevileri ve demokrasi güçlerine yönelik saldırıları farklı bir boyut kazanmıştır. Bugün tekbir sesleriyle kan akıtıp baş kesenler, gökten zembille inmediler. Bunlar AKP’nin imam hatip liselerinde eğitip yetiştirdiği dindar nesildir.

Kafa kesenler, insan yakanlar, bu coğrafyada yeni değiller. Bu zihniyetin kendisi bu coğrafyada 1500 yıldır kan dökmeye devam ediyor. Ortadoğu’da şeriat kılıç ile baş keserek hâkim hale geldi. İslam’ın halifeleri İslam’ı yayma adına Ortadoğu’yu baş keserek kan gölü haline getirdiler. İslam’ın çıkışıyla birlikte bu coğrafyada katliamlar durmadı. Özelliklede İslam’ın 4. halifesi Ali İslam dinini yayma adına Bedir, Uhud, Hendek, Hayber, Cemal, Sıffin, Nehrevan savaşlarında çoluk-çocuk demeden yüz binlerce insanın kafasını keserek İslam dinini yaydılar. Din adına tekbir getirerek insan öldürmek, yakmak, baş kesmek İslam’ın halifelerinden miras kaldı.

Osmanlılar Anadolu’yu işgal ettikten sonra Anadolu halkları da İslam’ın bu kanlı zihniyetten nasibini aldı. Bu coğrafyada İslamiyet’i kabul etmeyen yüzbinlerce Alevi çoluk-çocuk yaşlı demeden kimi kafası kesilerek, kimi ateşe verilerek, kimi canlı, canlı kuyulara doldurularak katledildiler. Osmanlının bu kanlı geleneği Cumhuriyet döneminde de devam etti. Kafasını kesemedikleri Alevileri mağaralarda zehirleyerek katlettiler. Tayip Erdoğan ve şurası bu zihniyetin devamıdır.

Bu ülkenin yüzde 25’i Alevi olmasına rağmen devletin önemli kademelerinde bir Alevi bulamazsınız. Alevi bir bakan, Alevi bir Vali bulmazsınız. İşte böyle bir zihniyetin iktidar olduğu bir ülkede Demokrasi vardır demek insan aklıyla alay etmektir. Tayip Erdoğan’a yapılan söz de darbe önceden bilinen kendi aralarındaki var olan kirli ilişkilerden kaynaklı bir it dalaşıdır. Bu çakma darbe ile birlikte Tayip Erdoğan ve şurasının içte ve dışta uyguladığı katliamcı politikaları unutulmaya çalışılmaktadır. Muhalefet partileri ise demokrasi havarisi kesilmesi zavallılıktan başka bir şey değildir. Bugün sokaklarda sözde darbe karşıtıymış gibi tekbir getirerek baş kesenler demokrasi diye bir derdi olabilir mi? Bu şeriatçı güruh zaten inancı gereği demokrasi düşmanıdırlar. İslam ile demokrasi birbirine zıttır İslam ülkelerin hangisinde demokrasi var?

Aleviler yaşanılan süreci iyi değerlendirmeli. Yaşanılan bu çakma darbe ile birlikte AKP ve şurası daha da saldırganlaşacaktır. İçte ve dışta itibar kaybeden AKP ayakta kalabilmek için, imam hatiplerde özel olarak yetiştirdiği militanlar suni gündemler yaratarak Alevilerin yaşadığı mahallerde olaylar çıkaracaktır. Aleviler buna hazırlıklı olmalı. Önümüzdeki süreçte AKP kendi iktidarını pekiştirmek için yeni düzmece senaryolar hazırlayacaktır. Aleviler bu senaryoları boşa çıkarmak için bir araya gelerek bulunduğu alanlarda örgütlenmek zorunda. Aleviler bugüne kadar olduğu gibi saz çalarak kendilerini koruyamadılar koruyamazlar? İncinsen de incitme anlayışını terk etmelidirler. Aleviler Kendilerini korumak için,
“ACİLEN” önlemler almalılar!!!!!

ALEVİ KURUMLARI ACİL ORTAK TOPLANTI YAPIP, ALEVİLERİN CAN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYACAK ACİL, ÖZ SAVUNMA ÖNLEMLERİ ALIP ve ALEVİLERİN HAK VE TALEPLERİ İÇİN, DİĞER MUHALEFET GÜÇLERİ İLE İTTİFAK OLUŞTURUP, FAŞİZME KARŞI ORTAK SAVUNMAYA GEÇMELİDİR..

 

DEVRİMCİ ALEVİLER BİRLİĞİ (DAB)   19.7.2016

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.