KURTULUŞ YOK TEK BAŞINA!

 

Görüldüğü üzere T.C gerçek niyetini ortaya koyuyor. İŞİD “tearuzu” adı altında PKK kamplarına yöneldi. Israrla altını çizmeye çalıştığımız durum kendini tekrarlıyor. örtülü bir biçimde 3. dünya savaşı başlatılma ve sürdürülme çabasıdır bu. İŞİD ile PKK’yi aynılaştırma çabası güden devlet, elbet sadece yatan uyanmamak da ısrar eden kitleye oynuyor. Timsah yavrusunu yerken ağlarmış, bunlar timsah bile değil. yavrularını yer gibi yapıp İŞİD’e karşı direne PKK’ye (YPG) yönelmiş oluyor.
kaos ortamı yaratarak Süreye planını hayata koymaya çabalıyor. savaşa zorluyor Türkiye halklarını.

Dün Sabah katlettikleri devrimci ‪#‎GünayÖzarslan‬ ve göz altına alınan devrimciler yaka paça darp edilirken, İŞİD lideri “çay içmeye” davet edilircesine alınışından da belliydi. operasyonu medyalarında PKK+DHKP-C +Tüm devrimciler ve İŞİD olarak verilişi bile bilinçliydi. AYNILAŞTIMA ÇABASI. BİZLER ELBET BUNU GÖRE BİLİRİZ AMA bizim dışımızda kalan kitlenin aklına AYNILAŞTIMA OLARAK, YANİ HEPSİ TERÖRİST izlenimi ile vermeye çabaladılar. Faşizm bize top yekûn tüm araçları ile saldırınken ne yapmalıyız?!

Buna karşı koya bilecek tek güç ‪#‎FaşizmeKarşıÖrgütlüMücadeledir‬. bu da ancak ve ancak devrimci ve ulusal hareketin birliği ile sağlana bilecek bir durum.
o yüzden iki soru orta yerde duruyor.
PKK barış sürecinden çıkmak zorunda.
Devrimciler ulusal hareket ile birlikte bu “çılgın” gidişata dur demek için uyanmak zorunda.
Faşizm karşısında dağınık oldukça yenilmeye, savrulmaya mahkum olacağız.

Alevi’si, Müslümanı, Ezdi’si, Ermeni’si, Türkü, Kürdü, Arnavut’u…. Türkiye halkları olarak bu gidişatı görmek zorundayız. İçinde olduğumuz ve içine sürüldüğümüz savaş karşısında. kavganın öznesi olmak zorundayız. biz olmazsak BİR EKSİK VE TAMALANMAIŞ OLARAK KALACAĞIZ! Mücadele içinde olan güçlerin SARSILMASIN da ve kendini tamamlamasında eksik kalacaktır. Halk kavganın öznesi olamadıkça KAVGA ESKSİK OLACAKTIR!

Acil ve geç kalmadan Halkların birliği ve halk mücadelesi için tüm legal illegal güçlerin ortak mücadelesi hayata geçirilmeli. halkın bunca bedel ödemesinin bir karşılığı olmak zorunda. kitleler nezdinde güven sorunu daha da derinleşmemeli.
bundan daha muazzam bir devrimci koşul ola bilir mi?!!
kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.