Kur’an tanrısı inançsızların fişini kesiyor. (Arif Tekin)

Kur’an tanrısı inançsızların fişini kesiyor.  (1. Mayıs 2024  – Arif Tekin)

(1 Mayıs emekçiler günü kutlu olsun)

a) Cehennemlikler için prangalar var diyor (Müzzemmil suresi ayet 12)

b) Elbiseleri ateştendir (Hac suresi ayet 19)

c) Cehennemlikler için demirden topuzlar/sopalar vardır. (Hac suresi ayet 21)

d) Boyunlarında demir halkalar (köpek tasmaları gibi) ve zincirler olduğu halde kaynar suya sürüklenecekler (Mü’min suresi ayet 71)

e) Kıyamet günü kör, dilsiz ve sağır olarak yüzüstü mahşere sürüklenecekler. (İsra suresi ayet 97; Kamer suresi ayet 48).

f) Son bir ayetle bitirelim: Onların boyunlarına demir halkalar geçirdik, o halkalar çenelerine dayanmıştır. Bu yüzden kafaları yukarıya doğru kalkıktır (Yasin suresi ayet 8)

Şu sorulabilir: Peki Kur’an’daki bu Guantanamo cezaevindeki işkencenin milyonlarca katı ağır olan cezayı kimler çekecek, suçları ne? Özetle; bunlar, tanrının gönderdiği Kur’an’a inanmayanlardır. Bu ceza yöntemleri deveden kulak.

Daha neler var Kur’an’da neler.

(05 Mayıs 2024)

قُلْ مَا يَعْبَؤُ۬ا بِكُمْ رَبّ۪ي لَوْلَا دُعَٓاؤُ۬كُمْۚ
a)Kur’an tanrısı bu ayette : “(Ey Muhammed) De ki, duanız olmazsa rabbim ne diye size değer versin!”diyor. Yani benimle sizin aranızdaki ilişki karşılıklıdır. Siz beni anarsanız,değer verirseniz, dua ederseniz ben de ona göre size değer veririm. Daha doğrusu tanrı: “Bende bedavacılık yok. Halk tabiriyle, siz selamımı alırsanız ben de sizin selamınızı alırım” diyor. (Furkan suresi ayet 77)

b) ”Senin Rabbinin rahmetini onlar mı paylaşıyorlar? Bu dünya hayatında onların geçimliklerini aralarında paylaşan, bir kısmının diğer kısmını çalıştırması için, kimini kimine üstün kılan biziz” diyor(Zuhruf suresi ayet 32). Çok kritik bir ayet.
Bu ayete göre tanrı Avrupa ülkeleri gibi sosyal devlet modelini kabul etmiyor. İnsanlardan kimisine rezaleti, kimisine de lüx hayatı yaşatan, bazılarını efendi-zengin, bazılarını da çöpçü- hammal yapan benim diyor ve gerekçesini de belirtiyor: Bir kısım insanlar diğer kısım insanlara iş yaptırsınlar diye onları farklı yapıyorum diyor.
Hatta alaylı bir şekilde: ”Ey Muhammed! Allah’ın rahmetini onlar mı bölüştürüyorlar(adeta böyle iş mi olur dercesine)” diye başlıyor! Her iki ayetin de anlamı gayet açık. Onun için fazla yoruma gerek yok.

أَهُمْ يَقْسِمُونَ رَحْمَتَ رَبِّكَ نَحْنُ قَسَمْنَا بَيْنَهُمْ مَّعِيشَتَهُمْ فِي ٱلْحَيَاةِ ٱلدُّنْيَا وَرَفَعْنَا بَعْضَهُمْ فَوْقَ بَعْضٍ دَرَجَاتٍ لِّيَتَّخِذَ بَعْضُهُم بَعْضاً سُخْرِيّاً وَرَحْمَتُ رَبِّكَ خَيْرٌ مِّمَّا يَجْمَعُونَ