ADI ÜZERİNDE ‘ANMA’

ADI ÜZERİNDE ‘ANMA’

Anmalar sol-sosyalistlerin bayrak şovu alanı değildir. Artık bunu görerek acılarımızı ikiye katlamaktan vazgeçmeye davet ediyorum..!
Bilindiği üzere adı üzerinde anmadır. Kızılbaşların/Alaw (Alev) öğretisi mensuplarının tarih boyunca katledilmediği dönem yoktur.
Acılarımız üzerine “yanınızdayız” diyenlerin ellerinde bayraklarla anmalara gelmesi doğru değildir. Bu bir boy gösterisi olmadığı gibi reklam alanı da değildir!
Yapmayın, etmeyin “gelin canlar bir olalım” diyoruz ,sizler bayrak ve flamalarınızı alıp koşuyorsunuz. Hatta biz gerinizde, siz en önde görünür oluyorsunuz. Bilmiyorsanız yanınızda, yörenizde var olan öğreti mensuplarına sorun. CAN OLMAK ne demek diye onlar size gereken cevabı verir ve emin olun Can olmak demek, boy gösterisi değildir. Hesabını soracağız diye diye daha geriye gitmeye gerek yok, Sivas üzerinden 35 yıl geçti.
Buyurun bayrak şovunuzla sorduğunuz hesaplar işte buraya kadar. Bundan ötesini lütfen artık şova dönüştürmeyin. Yanımızda, yöremizde olun ama reklama gerek duymadan. Anmaları kendi reklam malzemeniz yapmadan.
Saygılarımla
Aşk ile…
Nurcan B.(Nurê)
14 Mayıs 2024