GÜLTEN KIŞANAK ve FIRAT ANLI YALNIZ DEĞİLDİR

GÜLTEN KIŞANAK ve FIRAT ANLI YALNIZ DEĞİLDİR

gulten-kisana-firat-anli-dab

Hayatımızda eşit bir yaşam için mücadele elbette önemli, ama kadının eşitlik mücadelesinde zincirlerini kırması daha da önemli! Bunu Alevi tarihinde Rumiyanı bacılardan; sosyalizm mücadelesinden Roza, Kollantai ve Claradan biliyoruz. Türkiye’den Meral, Alpler’den Barbara, Kürdistan’da Beritan’da… Kadın, kavganın öznesi olduğunda mücadelenin nasıl kararlılığa dönüştüğünü biliyoruz!

Gülten Kışınak da bu kadınlardan biri. Kararlılığı ve dik duruşu ile mücadelenin öznesi olma çabası hepimizin taktiridir. Kürt halkının yılmak nedir bilmeyen gözükara mücadelesi gözaltılar ile durdurulmaya çalışılıyor. Gülten Kışanak Kürt kimliğinin yanında bir Alevi olarak da ayrıca önemli. Burada kendisini sahiplenmekten geri durmayacağımızı belirtmek istiyoruz.

Gülten’in şahsında doğru ve haklı bir duruş içinde olan bütün kadınların desteklenmesi, örnek alınması ve sahiplenilmesi gerekmektedir.

Faşizme karşı birleşik bir mücadelenin zorunlu olduğu inancıyla Gülten Kışınak’ın derhal bırakılmasını talep ediyoruz!

Devletin faşist uygulamalarını kınıyor, Gülten Kışanak’ın yalnız olmadığını haykırıyoruz!

Bu konuda herkesi duyarlı olmaya ve mücadeleye çağırıyoruz!

 

  1. 10. 2016 Devrimci Aleviler Birliği (DAB)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.