Alevilerin olduğu her ülkede DAB komiteleri oluşturuyoruz.

DEVRİMCİ ALEVİLER BİRLİĞİ  BASIN BÜLTENİ; 20/10/2015

Alevilerin olduğu her ülkede DAB komiteleri oluşturuyoruz.  dab alevi

Devrimci Aleviler Birliği (DAB) olarak Alevilik ve Alevi hareketi içinde ki bir dizi çelişkiye dikkat çekmek ve Alevi Yol erkânında köklü reformlar yapmak için 15.02.2014 tarihinde ‘’Kâmili İnsanlık yoluna Alevi kamuoyuna Çağrı’’ başlığı altında bir bildiri yayınlayarak ortaya çıkmıştık. Çağrımız özetle: Alevilik İslam dışı kendine özgün bir yol dur, Irkçı milliyetçi Kemalist vs. değildir. Alevilik toplumsal paylaşımcı sosyalisttir. Alevilikte kadın erkek eşittir kadınlarda Pir postuna oturmalı, eş başkanlık olmalıdır. Alevilik doğal dengeci çevrecidir. Alevilik dogmatik değil sorgulayıcı bilimsel eğiticidir. Yoğun asimilasyondan dolayı Alevi yol erkânında köklü reform / devrim gereklidir.

Bu doğrultuda faaliyet yürütmek toplumu bilinçlendirmek amacıyla, DAB 23-24 Mayıs 2015 tarihinde Almanya (Frankfurt’ta) Avrupa ve Türkiye’den kurucu üyelerin katıldığı bir genelkurula (DAB) resmen dernekleşti.

Kuruluş genel kurulunda 2015 yılı sonuna kadar çalışmalarımız ajitasyon ve propaganda düzeyinde olacaktı. Gelinen noktada Türkiye’de ve ilk etapta aşağıdaki Avrupa ülkelerinde yerel DAB komitelerin oluşmasına ve DAB ülke sosyal paylaşım siteleri kurulmasına karar verilmiştir. Ayrıca DAB çizgisini benimseyen var olan Alevi dernekleri de dernek olarak DAB’a üye olabilirler.
Ve bulunduğu ülkede DAB sorumlusu olup DAB komitesi kurmak isteyen canlar DAN gyk başvurabilir.

DAB’a katılmak isteyen kişi ve kurumları ülke sorumlu arkadaşlarımız ile irtibata geçebilirler.

Türkiye: Bekir Özgür: dab-tr@alev-i.com
Fransa: Barış Aydın: dab-fr@alev-i.com
Almanya: Ela Kaya : dab-de@alev-i.com
Danimarka. Feramuz Acar: dab-dk@alev-i.com
Hollanda: Tayfun Yasin: dab-nl@alev-i.com
İsveç: Aydın Dost : dab-se@alev-i.com
İsviçre: Kamil At: dab-ch@alev-i.com
Norveç: Enel Yücedag: dab-no@alev-i.com

Saygılarımızla DAB gyk
dab@alev-i.com
Tel: 0033 64 23 03 545

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.