ALEVİ – İSLAM ÖLMÜŞTÜR BUYURUN CENAZE NAMAZINA

ALEVİ – İSLAM ÖLMÜŞTÜR,alevi islam öldü buyurun cenaze namazina Devrimci aleviler birligi DAB

BUYURUN CENAZE NAMAZINA.

Kabem insan diyen, Cemde cemal olan

En-El-Hak deyip, Mansur darına duran

Dirisinde dönmemiş Kızılbaşın, başını,

‘’Ölünce’’ Kıbleye, Kâbe’deki karataşa

çevirmek, kimsenin haddine değildir.

Alevilere yönelik asimilasyon, en yoğun olarak Cenaze kaldırımında yaşanmaktadır.

Yaşarken ömründe bir kere olsun, camiye gitmemiş,  yönünü kıbleye çevirip, elini göğe açıp, başını yere Namaza secdeye indirmemiş, Alev-i Kızılbaş canların, cenazeleri, camiye getirilip kıbleye çevrilip , Cami hocaları veya ‘’hoca dedelerce’’, cenaze namazı kılınarak kaldırılıyor..

Aynı şeklide tanınmış bir Alevi siyasetçi, sanatçı veya asker/şehit hakka yürüdüğünde de, kişinin inancına vasiyetine rağmen, cenazesi DinAyetli devlet ZORUYLA,  camide cenaze namazı kılınarak kaldırılıyor.

Alevi inancının kendine özgü tanrı anlayışı kendine özgü inanç öğretisi, kendine özgü cem ibadeti, ve kendine özgü  HAKKA YÜRÜME ERKANI vardır.. Aleviler, dirimize de,  ölümüze de, Yolumuza da yapılan  bu, ‘’cenaze nazmı kılma’’  saygısızlığına, bu 2 yüzlülüğe, bu 2 dinliliğe bir son vermelidir.. Alevi cenazeleri Alevi usul erkanına göre (cemevinden) kaldırılmalıdır..

Kişinin açık yazılı vasiyeti varsa vasiyetinde ne yazmışsa cenazesi ona göre kaldırılmalı.  Vasiyeti yoksa kişinin inancı ne ise, cenazesi O inanç esaslarına göre kaldırılmalıdır.

Devletin veya İslami sokak (çevre) baskısına boyun eğip, cenazelerimizin, Camiden hocalar tarafından cenaze namazı kılınarak kaldırılmasına izin verilmemelidir. Camilerde Alevilere yapılan bu ‘’resmi cenaze’’ namazlarına, en baştan,  en yakın aileleri, tüm alevi canlar, kurum yöneticileri, Pirlerimiz karşı çıkmalıdır, gitmemelidir,

Daha vahimi, cenazeler hem dede çağırıp Alevi erkanına göre, hem de  hoca çağırıp cenaze namazı namaz kılınarak 2 tören yaparak kaldırılmamalıdır.  Bu kendi inancına güvensizlik saygısızlıktır,  Cemde Pirim diye dede ana karşısında dara duracaksın, sonra o dedenin kaldırdığı cenazeyi,  birde cami hocasına namaz kıldırıp kaldıracaksın..

Dede hakka gönderemezse, hocanın kıldırdığı namazla işi garantiye almak gibi bir ikileme düşmektir. Pirini yolunu küçük düşüreceksin.  Kendi inancına yoluna pirine saygısızlıktır.

Bu konuda da artık Alevi canlar kendine gelmelidir. Alevi cenazelerinde hocalara cenaze namazı vs. kıldırmayı kaldırmalıdır. Dede/Ana Pirlerimiz,  cenaze kaldırmaya çağrıldı ise,  ayrıca birde hoca çağrılıp cenaze namazı kılınmasına izin vermemelidir. Bu konuyu önceden cenaze sahipleri ile konuşmalıdır.

BAŞTAN SÖYLEYEYİM:  Kimse üstüne alınmasın, kendi veya başka anaçlara vs. hakaret olarak ta algılamasın. Herkesin anlayabilmesi için, bazı şeyleri açık net belirtmek zorundayız.   Alevilik İslami değil, İnsani doğal, bilime sevgiye dayalı felsefi bir inanç öğretisidir. Aleviyiz Bektaşiyiz Kızılbaşız, İslam Müslüman değiliz.

Bazıları Alevilik İslam’ın özüdür diyor, fakat Aleviliğin özünde İslam yok.

Sonradan Alevi inanç öğretisine sokulan (giren) bazı ‘’Alevi-İslamcı’’ terimleri de, DAB (Devrimci Aleviler Birliği) öldürmüştür.. Ruhuna Fatiha..

ALEVİ-İSLAM ÖLMÜŞTÜR, BUYURUN CENAZE NAMAZINA.

Bundan sonra, Pirlerimiz (Dede/Analarımı) Alevi hakka yürüme erkânlarında;  Allah, Muhammed Ali, Ehlibeyt, 12 imam vs. gibi İslami söylemleri, isimleri kullanmayı, artık gönül rahatlığı ile bırakabilir.

Çünkü; İnananlarına sayısız bakire huri pazarlayan, cihatçı, din için insan katliamını emreden, bir tanrı (İslam Allah’ı), Alevilerin ‘’Allah’ı’’ kutsalı değildir, olamaz.

21 nikâhlı eşi, sayısız köle cariyeleri yetmez gibi, evlatlığının eşi ve 9 yaşında çocuk Ayşe ile evlenen (pedofil) çok ‘Garılı’’ ve din, ganimet için savaşan Hz. Muhammed, bizim peygamberimiz değildir, olamaz.

Ve bunları yazılı ALLAH EMİR’i olarak sunan KUR’an bizim kitabımız değildir olamaz.  (Allah Kuran Peygamber AKP’li değiliz.)

Kaldı ki Alevilikte hakla can arasında aracı peygamber yoktur. Her CAN Haktır. Hem 40’lar cemine RESUL peygamber koymayacaksın; hem de, CEMde posta ‘’evladı resulüm’’ diye oturacaksın ve her sözünde, Pedofil-Peygamberi anıp kutsayacaksın. ‘’’’Soyumdan (dölümden) değil yolumdan, yürüyen, bu yolun ulusudur (HBV) ’’’ diyen, bu yolda, ‘’Evladı Resulüm’’ demek,, Evladı Rezilliktir.

Ehlibeyt; =  Muhammedin, ev hanesi, yakın akrabaları demektir. Muhammedin (ve 12 imaların) kimlerle evlendiğine, kimlere kızını verdiğine, delme takma kimlerle akraba olduğuna bir bakın. Alevilikte böyle bir aile,  (çok) evlilik, cariye anlayışı vs. yoktur, olamaz.

Alevİ adı, İslam halifesi hz. Ali’den gelmez.  Alevilik adı; VAR’lığın içindeki kudret ışığı (nur) karanlığı aydınlatan büyük güneş (Şah-Ra) enerji, bilimle aydınlanmanın sembolü, cemlerde uyardığımız delil, çerag ışık,  Ocak, Ateş, Alaw, ALEV,dir. Alev-İ-lik, ALEV’den, gelir.

Alevilikte bir ‘’ALİ’M’’ olma kültü vardır. Bu Âlim, Kâmili İnsan olma, sorgulayıp bilerek inanma, bilim yolunda gitme kültüdür. Bu, İslam için Cihat etmiş, kılıç sallamış, İslam/Müslüman olmayan, olmak istemeyenlerin, ‘’haricilerin’’, kellesini kesmiş ‘’’HALİFE hz. ALİ’’ değildir.

Alevilikte 12 burç, 12 post, 12 hizmet vardır, fakat bu Şii-İslami 12 İMAM değildir. İslami 12 İmamların, (Ehlibeytin) hepsi İslam şeriatına harfiyen uymuştur. Ve hiç biri, hiçbir zaman, sazlı sözlü, kadınlı erkekli, lokmalık demli, 12 hizmetli bir CEM’e katılmamıştır.

(Bunların aksini savunan varsa, Somut kanıtını koysun ortaya)

Biliyorum Pirlerimiz (dede/analarımız)  bunları (İslami terimleri) kaldırırsak yerine ne koyacağız diye soracak ?.   Kaldırın çöpe atın, yerine HİÇ bir şey koymanıza gerek yok. Onların dışında VAR olan, bu YOL’a yeterde artar bile.

Bektaşi’ye sormuşlar; – Yahudilerin Havrası, Hıristiyanların Kilisesi, Müslümanların Camisi var, Sizin neyiniz var?

Bektaşi; Onların dışındakilerin hepsi bizim’’ demiş, bu kadar basit.

(Alevilik Semavi dinleri (İSLAMı) REDeder.

Yolu yürüyen, PİR’i uçuran Taliplerdir. Yakında bu YOLa baş koyan talipler, (İslam dışı) yeni erkan-name ortaya koyarak, Turnayı-Anka kuşu gibi, PİR’lerini uçuracaktır.

Alevi usullerine göre cenaze erkanı yapılırken de bazen, direk, İslami müdahale sokak baskısı yaşıyoruz..  Örneğin:  Bir canımız (üyemiz) hakka yürümüştü,  Pirimizi çağırdık, cenazeyi yıkadık hazırladık,, erkanını yapıp göndereceğiz. Bildirilen saate canlar gelip toplandı, Alevi olmayan başka inançlardan canlarda vardı.  Ben Hakka yürüyen canımızın Alevi (üyemiz) olduğunu, cenazesinin Alevi inanç yol erkanına göre kaldıracağını yönünde açıklama yaparken; Oradan Sünni Müslüman 2 kişi gelip,  tabutun başını kıbleye çevirdiler.. Konuşmamı kesip müdahale ettim. Cenaze bizim, Biz Kızılbaşız, başı Kıbleye/kabeye  dönmez, lütfen karışmayın deyip, tabutu geri yerine çevirdim..

Sonra Alevi erkanına göre nasıl cenaze kaldırdığımızı, canımızı hakka uğurlamak için gelen, Alevi canların  (ayaklarını birleştirip, ellini, kalbine koyup) nasıl dara duracaklarını vs.,  diğer inançtan olan canlarında, aynısı yapabileceklerini veya  kendi inandıkları gibi durup (dua vs.) edebileceklerini söyledim..  Herkeste saygı duydu, erkâna uydu.

HİÇ KİMSE, HİÇBİRİMİZ, Din için cana kıyana katliam yapana, saygı duymak zorunda değiliz.   Dün İslam dini için kelle kesen “”HALİFE hz. ALİ”” bugün aynı IŞİD arada fark yok.

Dünyada İslam’ın en barışçıl en, ILIMLI İSLAM, en LAİK olduğu ülke, (Irkçı Faşist Kemal Atatürk’ün kurduğu)  DÖVletli  DinAyetli Türkiye Cumhuriyeti TC’dir.  Dersim, Maraş, Çorum, Sivas’ta Allahu Ekber diye insan yakarken GÖRDÜK..

Biz Kızılbaşız ibadetimiz:   Bu güne kadar; Kendimizde reva görmediğimizi kimseye görmedik, görmeyiz.

FAKAT; HAKSIZLIĞA BOYUN EĞMEDİK, EĞMEYİZ..

Amacımız; ezmeden, ezilmeden şu dünyada, insanca birlikte MUTLU yaşamak. Onun dışında, bir hata kusur etik ise, özür, tövbe bizde ola.

HAK, HALK bağışlaya..

Feramuz Sah Acar.   –   05.12.2015

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.