DAB Gönüllülerine Seçim Çağrısı:DAB gonullu hdp secim destek

 

Devrimci Aleviler Birliği (DAB) olarak,,  Türkiye’de 7 Haziranda yapılacak parlamento seçimlerinde, Alevilerinde hak ve taleplerini savunduğu için HDP’yi desteliyoruz. Tüm DAB gönüllülerini yerel HDP seçim komitelerinde DAB adıyla yer almaya, HDP seçim kampanyasına aktif destek olmaya çağırıyoruz.

 Seçmenlerin Oy kullanabilmeniz için;

 Türkiye ve Yurtdışından oturan seçmenler, ÇOK ACİL: 14 Mart 2015 tarihinden önce, internet üzerinden, https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/  sayfasına girip kimlik numaranızı yazarak, yurt içi veya dışı seçmen kütüğüne kayıtlı olup olmadığınızı kontrol etmesi gerek.

 

  1. Oturduğu bölgede Seçmen kütüğünde kaydı olmayan veya adresi yanlış olanlar, “Adres Beyan Formu A-B” doldurup, nüfus cüzdanının bir kopyası ile birlikte, en yakın nüfus müdürlüğü veya Konsolosluk şubesine şahsen veya ’’mutlaka iadeli taahhütlü’’ mektup gönderip,  yeni adresini beyan etmesi gerekmektedir. (( Adres beyan formunu bu linkte bulabilirsiniz : http://www.nvi.gov.tr/hakkimizda/projeler,aks.html?pageindex=11 ))

 

Bu iki konuda en yakın HDP seçim bürosu veya HDP’yi destekleyen stk derneklerden yardım alabilir.

 

  1. Yurt dışında 8-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında 24 gün boyunca, saat 10:oo 19:oo arası oy kullanılabilecek. (Oy kullanma işleminin yapılacağı adres/salon, YSK ve konsolosluklar tarafından daha sonra bildirilecek.)

 

  1. Oy kullanmak için önceden randevu alınmayacak. Oy kullanmak için sandık başına gittiğinizde yanınızda C. Nüfus Cüzdanı veya T.C. Pasaportu olacak.

 

  1. HDP Avrupa seçim koordinasyonu beli başlı bütün büyük şehirlerden oy kullanılacak merkezlere otobüs kaldıracaktır. Seçmenler en yakın HDP seçim bürosuna başvurup, kayıt yaptırarak bu olarak, olanaktan yararlanabilir. 
  1. Oyunuzu HDP’ye verin ve yakınlarınızı da HDP’ye oy vermeye teşvik edin, ÇÜNKÜ:

 

  • HDP, ezmeden ezilmeden, baskı, sömürü, savaşların olmadığı, doğal çevrenin, işçi ve emekçilerin haklarının korunduğu,
  • Türk, Kürt, Alevi, Sünni ve diğer farklı inanç, kültür ve grupların, kadın erkek, dil, din, renk, ırk, cinsiyet farkı olmaksızın,
  • Tüm insanların, yaşamın her alanında eşit, özgür, insanca adil, barış içinde birlikte mutlu yaşayacağı,
  • Tekçi, inkârcı, asimilasyoncu, egemenlik sistemine karşı yeni bir düzeni BİRLİKTE kurmayı vaat ediyor.

 

Barış ve Halkları kardeşliği için sizde HDP’yi seçin

Sende HDP’ye oy ver. Birlikte mutlu yaşamın önündeki tüm engelleri ve barajları yıkalım.

 

‘’Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine, bu hasret bizim. (Nazım Hikmet)

…………………….. 

Devrimci Aleviler Birliği DAB  / 28-02-2015

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.