CEM ACILIS GULBANGI

CEM AÇILIŞ GULBANGI Ağustos 2017
Kendini tenede ve canda var eden Hakkın adıyla
Bismi şah Bismi şah. Ya Hak
Alemleri kendi varlığında var eden İllahi Işık Baxri Huda.
Biz senin varlığına, varlığın birliğine inandık. Yoluna itikat ve ikrar verdik. Yüce sevgini gönlümüzde topladık. Pirimizin dilinde, nefesinde dökülen kelamlara itikatla bağlandık.
Gerçeğin eri, gönüllerin sırrı ya Xızır darımızda çarımızda sen yetiş. Doksan bin Evliya, yüzzirmibin erin himmetiyle meydanımz Hak meydanı, divanımız pirlerin divanı, postumuz murşidlerin postu ola. Zamanlar xayırlı ola. Cemimiz Kırklar Cemi ola. Dilden dileklerimiz, gönülden muratlarımız hasıl ola. Niyetlerimiz, Bedenen ve Ruhen Perizlerimiz, Lokmalarımız, Emeklerimiz, Gulbanglarımız Hak Meydanında , Pir Divanında kabul ve makbul ola.
Üçlerin, beşlerin nuru kerameti, yedilerin sırrı hakikatı. Kemalet mertebesinde bizi nasipsiz, muratsız bırakmasın. Onikilerin gerçekliği, Ondörtlerin masumluğu, temizliği. Pirlerimizin varlığı bizlere güç kuvet ola.
Hak erenlerin yolu, dört kapı sırrı, Evlayaların ışığı delilimiz ola.
Semahlarımız evrenin pervazı ola.
Öz ile, Saz ile , Söz ile İkrar hakkı ile bulunduğumuz meydan kırklar meydanı ola. Divanımız kırklar, pirler divanı ola.
Yaşam binasında insanlığı kemalete erdiren pirlerin nefesleri aşk ile eveli ve axiri delilimiz ola.
Önyedi kemerbestler, insanlığın kadrini bilenler, Aşk ile tığbend olup ikrar görenler. Hak çereğı gülbangları öncümüz, gözcümüz ola.
Din, dil, ırk ve renk tanımı yapmadan insanın kişiliğine şirk koşmadan, inkar ve imhaya karşı çıkan tüm canların dilekleri kabul, muratları hasıl ve menzilleri pak olsun.
Yobazlar, Kötüler, zorbalar, zalimler, emeği sömürenler, her türlü insanlık dışı muamele yapanlar kahr olsun yok olsun. Hak erenler Canlarımıza sağlık, sabır ve edebli ömürler ihsan eylesin. Yüzümüz ak, özümüz pak ola. Erenlerin, evliyaların ve Hakın rızalığı bizimle ola. Hak sahibi hakkını bula, Eksikler af ola. Doğrular Hak ola, hakla yürüye menzile ere.
Yolumuz yolsuza, pirsize düşürmeye. Yolumuz aydın ola. Darımızda, çarımızda Pirimiz yanımızda ola. Canda çağırdığımzda Xızır yetişe ulaşa.
Dil bizden Nefes Cedim Baba Mansurdan ola. Aşk ile ola. Gerçeğin demi devranına Hü.

16 Ağustos 2017 Berlin Ali Koaçk

OLDUMDA GELDİM
Bir nurda geldim bu cihna.
Kaçıncıdır ondan buyana.
Kaç ana getirdi dünyaya.
Bin belden süzüldümde geldim.

Bir gerçeğin eline vardım.
Aşk gönlünde dilinde durdum.
Kime can kime canan oldum.
Toprağına düştümde geldim.

İkrarı bağladım belime.
Sahibim elime dilime.
Hak aşkı ile şu gönlüme.
Sevgiyi yoğurdumda geldim.

Bir yolcu oldum yolda kaldım.
Nasibimi pirimden aldım.
Pervaneyi semaha saldım.
Kanatlanıp uçtumda geldim.

Seyid Oğlu hikmetin piri.
Asıl ilim ilmi cevheri.
Aşk engürü ezdim ezeli.
Badeyi hoş oldumda geldim.
17 Ağustos 2017 Berlin Ali Koçak

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.