NEWROZ ZALİMLERE KARŞI DİRENİŞİN ZAFERİDİR

NEWROZ ZALİMLERE KARŞI DİRENİŞİN ZAFERİDİR

Sevgili canlar, 21 mart Newroz, mazlumun direnip zalimi yendiği, aydınlığı karanlığı, baharın kışı yendiği, Doğa anamızın bu Zaferi, Güneşli güzel günler, çiğdemlerle, Newroz çiçekleri ile müjdelediği
21 Mart Nerwroz, tüm ezilen halklara kutlu olsun.

Haberin var mı Taş duvar, demir kapı, kör pencere.
Yastığım, ranzam, zincirim, Uğruna ölümlere gidip geldiğim,
Zulamdaki mahzun resim, Haberin var mı?
Görüşmecim, yeşil soğan göndermiş,
Karanfil kokuyor cıgaram Dağlarına bahar gelmiş memleketimin…

Ortadoğu Asya haklarının bin yıllardır her BAHAR kutladığı, Newroz bayramının, Dünyada ezilen haklara
Ve mahpuslardaki, tüm politik tutsaklara ve syn. Öcalan’a özgürlük getirmesini diliyorum.

21 Mart NEWROZ Demirci Kava’nın, dünün Zalimi, DeHAK yılanının başını balyozla ezip, zalimin zulmüne karşı ZAFER meşalesi Kürdistan dağlarında yaktığı gündür. Newroz, Zalimin zulmüne karşı isyan ateşini Alevlendirenlerin, direnenlerin zafer ve doğum günüdür.

Selçukluda, Osmanlıda, Tecavüz Cumhuriyeti T.C. devletinin de, kanlı kılıcı, yüzyıllardır emekçi hakların, Komünistlerin, Kızılbaşların, Kürdlerin, Kadınların, başından eksik olmadı.
Atatürk’ten, Tayyiban Erdoğan’a, 95 yıldır TC’de gelip geçen hükümetler, başbakanlar arasında,
Emekçinin, Komünistin, Kızılbaşın Kürdün, Gayrimüslimlerin kanını akıtmayan yoktur hepsi, eli kanlı zalimlerdir. Hepsi ya Türk İslam Faşizmini sev, ya da burayı terk ed, diye, dağdan gelip bağdakini kovmaya kalkmışlardır.

Hâlbuki Ermeniler, Aleviler, Kürdler bu toprakların asli unsuru, 14 bin yıldır, Urfa Göbekli tepeden bu yana aynı coğrafyayı aynı kaderi paylaşmıştır.
Anadolu ışık ehli, Alevi Kızılbaşları, Alaw Alev-i adını, Newroz ateşinin alevlinden almıştır. Aleviler kendine reva görmediğini başkasına görmemiştir. 72 millete bir bakmayan bizden değildir deyip, canı canda ayırmamıştır. Yanmış Yakılmış, asılmış, başı kesilmiş, dönen dönsün, ben dönmezsem yolumda deyip.
Ezilen halklarla YARSAN olmuştur. Hep zalimin zulmüne haksızlığa karşı koymuştur.

Anadolu Alevi toplumunun yarıdan fazlası, Kürd kökenlidir. Alevileri zorla İslamlaştırmaya, Türkleştirmeye çalışan faşist devlet. Alevilerin bölüp parçaladı, Kürd Özgürlük hareketi ile birleşmemesi için her türlü oyuna başvurmuştur. Aleviler faşist devletin sigortası yapılmaya çalışıldı. 21 Mart Newroz, İslam halifesi imam Ali’nin doğum günü olmadığı halde, çarptırılıp Alevilere yutturuldu. Aleviler birde buradan İslam zincirine bağlanmaya çalışıldı.

Yine de Aleviler Kalu-beladan, Sivas belaya yanıp yakıldılar. Mansur, Nesimi, Fazlı, Fatma-Bacıyanı rum oldular.. Amasya’da Baba Ishak, Aydında Börüklüce Mustafa, Serez çarşısında Bedredin, Nurhak dağında Kalender Çelebi, Kızılırmak boylarında Yıldız Dağında Pir Sultan, Koçgiri’de Dersim’de AliŞer, Zarife, Seyid Rıza oldular. Zalimlere  boyun eğmediler.

İbo, Mahir, Deniz, Yusuf, Hüseyin İnan, Mazlum Doğan, Sakine Cansızlarla, Ezilen Haklarla, bir oldu Aleviler.
Yandılar yakıldılar Dara çekildiler. Mum söndü iftiralarına uğradılar. Her Cemde uyardılar direniş Alevini,
Hiç söndürmediler Newroz Ateşini..

Bir kandilden bir kandile atıldık,
Turap olup yer yüzüne saçıldık,
HAK idik Haksızlığa karşı durduk.
Gönlümüze Od düştü yandıkta geldik.

Diye Ava avaz haykırıp. Kendi Küllerinden yeniden Alevlenen, ŞahRA, Turnayı-Anka kuşu oldular. Satılmış ihanetçi İzzetdin, hınzır paşalara rağmen. Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine, Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz deyip, dağlarda gerilla olup, ceylanlarla semaha durdular.. Namlunun ucundan çıkan kızıl kurşunlarla, yaktılar söndürmediler Newroz Ateşini.

Dün zalim cani DeHAK’, bu günün hırsız katil faşist Taliban Erdoğan. Yeni Osmanlı padişah (başkan) olma hayalleri için. Zorunlu din dersleri ile Dindar Kindar bir nesil yetiştirdi. 11 Bakanlıktan fazla bütçeye sahip Devlet Diyanet Kurumu ile kadrolaşıp, devletin tüm kurumlarını ele geçirmiş, ülkeyi soymup soğana çevirdi, halkın vergisini, GANİMET olarak yandaşlarına dağıttı. Taksimde Gezide yaş kesti baş kesti ortalığı kana, gaza boğdu.

Taliban Erdoğan komşu ülkelerde El Nusra, İŞİD gibi, dinci gerici Şeriatı güçleri her anlamda destekleyip, besleyip büyüttü. Suriye ŞAM’da Emevi Yezit camisinde Cuma namazı kılmak için, İŞİD canilerini komşu ülkelerin, bölge haklarının üzerine saldı. Irak Suriye, Şengal’i, Kobani’yi, bütün Kürdistanı kana buladı.

Sözde açılım, barış, çözüm süreçleri diye, Alevileri Kürtleri aldatı oyaladı. Kendi Yalaka Alevisini, Kendi Yalaka Kürdü’nü, kendi yalaka seçmenini yaratı..

HDP’nin, Barış, birlikte yaşam yerel yönetimleri güçlendirme, kendi kendini yönetme önerisi, halkta karşılık bulup %10 barajını asınca.. RTE hep bana hep bana, TEK DİL, TEK DİN, TEK ADAM, Türk İslam Faşizmi, yeni Osmanlı padişahlığı ‘başkanlık’’ hayalleri baraj altında kaldı. Barış açılımlar ve sürecini
askıya aldı..

Faşist Yezit Erdoğan’da aynen öncekiler gibi; En iyi Kürd Ölür Kürdtür diyerek. Tankla, topla, uçakla zehirli gazla,, Şirnak, Nusaybin, Cizreyi, Suru, Yüksekovayı , Fırat, Dicle arasını Tüm Kürdistanı Mezopotamya’yı,
Kerbelya kan gölüne çevirdi. Kürd halkını imhaya başladı.

Dün batıda (GEZİDE) 2 ağaç için tüm Türkiye ayaklandı ne güzel. Bugün doğuda her gün 10’larca Kürd katlediliyor, ses çıkaran yok. Kürd olan doğal olarak sormaz mı,, Demek ki bu ülkede Kürdün bir ağaç/odun kadar değeri yok?

KAWA’nın Pir Sultanın deyimiyle,, yeti artık, ”Açalım kızıl sancağı, bitsin şu YezİT Tayyibin çağı” deyip, yılanın başını ezme zamanı geldi.

Kürd Özgürlük hareketinin bugüne kadar elde ettiği en büyük başarı, bence Kürd kadınının özgürlüğüdür. Kürd kadını,, Kadınsız devrim olmaz,, söylemini, Kobani’de Rozova’da dünya aleme gösterdi.

Allah Kuran Peygamber adına, kadını kara çarşafa sokup, cariye köle pazarlarında satan. Ortadoğu da, Kürd, Ezidi, Şii, Hristiyan, Alevi Sünni Nusayri, kendinden olmayan herkesi, katleden cani AKP= İŞİD zihniyetine karşı, Hiçbir devlet asker çıkarmayı göze almazken. Kürd kadını İŞİD’e karşı destan yazmıştır..

İnsanlıktan nasibini almamış, Dünyanın er çirkin yamyam erkeklerine karşı, Dünyanın en güzel kadınları Kürd kızları onurlu bir savaş vermiştir. Dini İslam’ın kapattırmaya çalıştığı O güzel uzun saçlarını süpürge yapıp, İŞİDi Kobani’den Rojova’dan süpürüp atmıştır. DÜN Demirci KAVA’nın yaktığı Newroz meşalesini,
Bugün Kürd Kızları, Zilanlar Arinler Alevlendirmiştir. Selam olsun Rojova devrimini gerçekleştiren Kürd Kadınlarına.

İslam’ım deyip İŞİD canilerine tepki göstermeyen, dünyadaki 1,5 milyar Müslüman ve İslam ülkesi, YPJ gerillası, bir Kürd kızının saçının teli bile etmez… Tüm Kürdistan ve Dünya Devrim şehitleri anısına,,
O Kürd kızlarının önünde saygıyla eğiliyorum..

Taliban Tayyip diyor ki; Ben gidersem devlet yıkılır. Bunlar Fatiha okumasını bile bilmiyor, Looo Hele sen bi, GEBER GİT.

Biz senin cenaze namazını da kılarız, hiç merak etme FATİHAnıda, Türkçe Kürtçe Arapça,
Yetmezse Danişkasını bile okuruz. Faşist devlet yıkılacakmış, Yıkılsın, Geç bile kaldı. İçinde senin gibi AK-sarayımız mı var.

Pir Sultan Abdal’ım ey dede himmet
Kendine cevretme âleme rahmet
AnKara şehrinde ol Tayyibi devlet
Tacı tahtı, AK-sarayıyla yıkılmalıdır

Devlet dediğin ne ki bir CAN değil, bir sistem, yıkılırsa halk kendi kendini yöneteceği yeni bir sistem kurar. Yeter ki sen geber git devlete yıkılsın, Halk yenisini kurar.

İnsan olarak AMACIMIZ Ezmeden Ezilmeden, dünyada barış içinde insanca mutlu özgür yaşamak.

Dünyada insanların MUTLU yaşama sıralamasında, Danimarka 1’ci sıraya geliyormuş. Eskimoların yaşadığı 40 bir kişinin Yaşadığı Grönland adası Danimarka’ya bağlı. Fakat her şeyleri ile özerk, kendi bayrakları, meclisleri, yerel yönetimleri var, Dillerini inançlarını özgürce yaşıyorlar Danimarka millet meclisinde de temsil ediliyorlar. Danimarka devleti özerkliği kendiliğinden verdi. Eskimoların özerk olması ile ne Danimarka devleti parçalandı yıkıldı, nede Hıristiyanlık Dini elden gitti.

Yüzyıllardır 20 milyon Kürd’ün Dilini, 20 milyon Alevinin inancını yasaklayarak ne elde ettiniz. Nereye kadar yasaklayacaksınız? Anayasaya 2 cümle yazarak, sorunu çözmek varken, TEK dil TEK din TEK adam için kan dökmenin cana kıymak niye?.

Hiçbir ana çocuğun dağlarda sokalar savaşlarda ölmesi, öldürülmesi için doğurmuyor. En kötü barış, savaştan iyidir. Savata tek kazanan silah tüccarlarıdır. Bunun için her gün daha güçlü bir şekilde, kitlesel olarak barış istemini yükseltilmelidir.

FAKAT biliyoruz,, hiç bir diktatör İÇ SAVAŞ çıkarmadan, iktidarı terk etmemiştir. Tayyip te terk ermeyecektir, başkan olmak için kan akıtmayı, barış yerine savaşı seçmiştir. KenDİNden olmayan herkesi
Terörist ilan etmiştir. Başta Kürt halkına, Alevilere devrimci demokratlara karşı, kanlı bir savaş başlatmıştır.
Görünen dağ kılavuz istemez, bu bahar yaz çok KANLI ve sıcak geçecek.

Taliban Tayyip ve adaletsiz sistemden, EN kısa ve BARIŞÇIL yoldan kurtulmanın yolu, Halkın %90 ını oluturan işçi memur esnaf öğrenci emekli EMEKÇİ halkın Komüncülerin, Kürdlerin Kızılbaşların Kadınların, tüm Ezilen hakların birlikte mücadelesinden ve uluslararası dayanışmayı yükseltmekten geçer.

Gelin Canlar Bir Olalım, şu hırsız, katil Tayyip’ten kurtulalım.

Şu milleti gürûh gürûh gezelim
Mazlumları bir katara dizelim
‘’Tayyibin Sarayını bozalım’’
Yıkalım bakalım nic’ ol(ur)sa olsun

Pir Sultan’a Halk yardım etmez mi?
Erenler bağında bülbül ötmez mi?
Gayrı çektiğimiz yetmez mi?
Kalkalım bakalım nic’ ol(ur)sa olsun

Newroz ateşi dünde bugünde, Ezilen hakların yolunu aydınlatıyor.

Komünist, Kızılbaş, Türküm doğruyum çalışkanım, fakat mutlu değilim.
Kürd halkı özgür mutlu değilse bende özgür mutlu olamam.
Bu nedenle Kürd Halkı Özgür olana dek.
Ez Kürdüm, Ez Kürdüm diyorum.

Seneye Tayyip’siz Newroz kutlamak umuduyla,
Tüm mazlum halkların, Newroz Bayramı kutlu olsun.
Yaşasın Newroz / Newroz Piroz Be

Feramuz-ŞAh Acar / 21.3.2016

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.