SEL OLUP ALANLARA AKALIM!

DEVRİMCİ ALEVİLER BİRLİĞİ  FAŞİZME KARŞI BİRLİK ÇAĞRISI:sel-olup-meydanlara-akalim-devrimci-aleviler-birligi-dab-kizilbas-bektasi-pir-sultan-cem-alevi

“SEL OLUP ALANLARA AKALIM!”

AKP, Şeriat için gerekli olan ana kanunları çıkarmaya başladı. Çocuk evliliklerini, çok evlilikler, kürtaj yasağı, içki yasağı, çarşaf zorunluluğu, idam kanunu, mayo yasağı, recm de dahil kadına şiddet ve Kuran hükümleri alacaktır. Bu demektir ki şeriata geçiş süreci başladı. Modern dünyanın benimsediği hukuk normları bir bir kaldırılacaktır.
Trenimiz, dalgalı bir araziden sonu belirsiz bir tünele girdi. Çağdaş dünyadan, bilimden, ışıktan koparılmamıza ramak kaldı. Gayri Afganistan’dan, Arabistan’dan, Kuveyt, Birleşik Arap Emirliği ve yanı başımızdaki IŞİD’den farkımız olmayacaktır. IŞİD’i dışarıda aramakla büyük bir hata yaptık. İŞİD eşittir AKP. Ayetullah’ı ise Recep Tayyip Erdoğan…
Ey Türk halkı, Kürt halkı, Aleviler, Sünniler, azınlıklar, laik Müslümanlar, Kemalistler, devrimciler, demokrasiden yana olan vatan sever askerler, ey dünya halkları, devletleri, kuruluşları, Türkiye elden gidiyor! Ne yaparsanız bugün yapabilirsiniz. Yarın geç olacaktır. Yarın şeriat ile ona biat etmeyenler arasında kan gövdeyi götürdüğünde Türkiye’yi Kürtler değil AKP bölmüş olacaktır.
Henüz önümüzü görüyorken, henüz vakit varken, zebanilerin cirit attığı o zifiri karanlığa girmeden, zorbalığa, hukuksuzluğa, kardeş kavgasına meydan vermeden, particilik, dernekçilik, örgütçülük, hizipçilik yapmadan, kolkola, omuz omuza kükreyelim. Gezi Direnişi gibi, daha dün parlamentoyu basan Portekiz halkı gibi, Mursi’ye karşı direnen Mısır halkı gibi saf saf alanlara akalım!

Devrimci Aleviler Birliği
19.11. 2016

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.