SEÇİM SADECE OY VERMEKLE BİTMEZ!

SEÇİM SADECE OY VERMEKLE BİTMEZ!

Devrimci Aleviler Birliği GYK

Türkiye halkı 24 Haziran’da sandık başına gidiyor. Elbette biliyoruz, parlamentoya girmek bizim için kurtuluş değildir. Pir Sultan’ın dediği gibi “bozuk düzende sağlam çark olmaz” ve sistem temelden değişmeden ne emekçiler ne de ötekileştirilenler haklarına kavuşamayacaktir.

İçinde geçtiğimiz süreç, halkların seçime kitlenmesine sebep oluyor. Bunda alternatif, güçlü bir örgütlenmenin olmayışı büyük nedendir. Bizler bu gerçek ile bakarken, seçimlerde boykot yerine, seçim çalışmasında, emeğin, hakların ve halkların eşitliği propagandasını yapmayı, ve anti faşist birligi ve dayanismayi gelistirmeyi tercih ettik, ediyoruz. Geniş kitlenin arasına karışip, gündelik somut, elle tutulur cagrilarda bulunmazsak, dışardan uzun vadeli “gerçekleri” dillendirmek bir şey kazandırmayacaktır.

Yoksulluk ve açlık sınırının diplerde olduğu, hakların 12 Eylül de olduğu gibi gasp edilmesine karşı, demokrasi mücadelesinin kitlelerde sagladigi motivasyonu örgütlemek istiyoruz.Şu anda halkların seçim ile kendini motive etmesine, gerçekleri de propaganda ederek katkı sunmaya çabaladık, çabaliyoruz çabalayacağız…

Seçime giren partiler icinde sadece HDP, faşist rejim karşiti ilerici devrimci demokratik bir durusa sahip oldugunu görüyoruz. Toplumun her kesimine, partisinde yer veren tek parti oluşuda, bunun göstergesidir.
HDP nin bu anti faşist durusunun desteklenmesi gerektigini düsünüyor ve destekliyoruz.. HDP, nin barajı aşmasinin büyük bir önem arzettigini artik dostta düsmanda bilmektedir..

HDP baraji aşmazsa (ki bizce aşacak, tüm çalmalara rağmen) herkesin hesabı elinde patlayacak. Herkesin önce bu bilinç ile hareket etmesi zorunlu. Bizlere bu hesabı anlatanlar, karşılığında sadece seyirci ama biz ne seyirciyiz nede seyirci kalınmasına müsaade edemeyiz. İlk olarak bu bilinçle tüm kitleye ulaşma ısrarı devam etmeli.

Daha önceki seçimlerde ve bir önceki seçimlerde de gördüğümüz üzere, halkın gerçekten verdiği oylar sonuçlara yansıtılmıyor. Sistemin çalıp çırpmayı alışkanlık ve tarz edinmesi, buna karşı yine ana muhalefetin seyirci olması, bu seçim sonucunda da tekrarlanması kuvvetle mümkündür..

Bu yüzden özellikle Alevi ve demokrat kesimi içinde barındıran, CHP seçmenini, seçim sonrası gelişecek, hilelere ve gasplara karşı seferber etmek, HDP kitlesinin Türkiye demokrasisine sahip çıktığı şekilde, sarılmasını ve birlikte mücadelesini sağlamak gerek. Aksi taktirde bir önce ki seçim sonuçları ve hileleri ile bizler başbaşa kala biliriz.

Halkın gelişen haklı tepkisi ve demokrasi arayışını, sandığa gittik mantığı ile basitleştirilmesine karşı BİRİLİK DAYANIŞMA VE DİRENİŞİ ÖRGÜTLEMEK ZORUNLU. Seçim sonrası PASİFLEŞTİRMEYE KARŞI, AKTİF DİRENİŞ İLE KENDİMİZİ TEMSİL ETME HAKKININ ÇALINIP GASP EDİLMESİNE KARŞI DURMALIYIZ..

Bu dogrultuda gelistirilecek pratik bir mücadele genis bir anti fasist cehenin olusumuna hizmet edecegi gibi, secim sonrasi derinleşecek ekonomik kıriz ile birlikte AKP ve MHP gibi gerici partilerin tabanindan gelisecek olan isci ve emekcilerin kopusunada bir alternatif teskil edecektir..

Bunu başaramazsak, kitlelerin moralinde kırılma ve kanıksama daha derin bir hal alabilir. Tersi ise gerçek anlamda bir muhalefetin, DEMOKRASİ ARAYIŞINDA, ÖRGÜTLENEBİLMESİ ANLAMINA GELİR.

Uzatmadan her zamanki kilit sözle bitirilelim. KURTULUŞ YOK TEK BAŞINA YA HEP BERABER YA HİÇBİRİMİZ!

1 Comment

 1. Bilincsizligin ve yilginligin bas vurdugu sonuc bu olsa gerek.

  CHP ile MHP arasinda sadece C ile M harflerin farkidir, Yani ikiside bu duzenin Fasist Kurucusunun birer temsilcileri ve uzantilaridir…
  Pekki HDP bunlarda cokmu farkli?
  Elbette degil,tek farki Ezilen ulusun temsilcisi gorunumunde,
  Ezilen ulusun temsilciligini yapabiliyormu?
  Elbette Hayir.
  Ezilen Ulusun Temsilciligini yapabilmesi icin, Kurt Halki icinde en iyi sekilde orgutlenmesi gerekir, Bunu Yapabiliyormu?
  Yine hayir diyecegiz,
  Cunku Kurdistan Genelinde Oylarin cogunu Dinci, Gerici, Hirsiz, Yalanci, Dolandirici, Uckagitci, Sahtekar ve fasist diktator AKP silip supuruyor!!!
  EEE neymis efenedim AKP oylari caliyor!!!! Bu sadece kendi kendilerini avutmaya calismaktan oteye gitmiyecektir….
  Kurdistan dedigimiz bolgelerde, 1946 ya kadar yonetilen Askeri Fasist Cuntacilar tarafindan cikmaza girmeleri sonucu, Cok partili doneme gecmelerinden bu yana, butun secimlerde oy oranlarina bakin O zaman gercekleri goreceksiniz, Gercekleri gormekten korkanlar, gelecege saglikli bakmalarinda mumkunu yoktur.
  Adalet Partisi, Milli Selamet Partisi, Anavatan Partisi vs vs gibi Tutucu, Liberal, Gerici, Dinci partilerin oy almasi bizlere bir cok seyi acik acik anlatmiyormu?
  CHP digerlerinden pek farki olmamasina ragmen, Sozum Ona Sosyal Demokrat Maskesi takmasi bile, Sosyal Demokrat seklinden korkan ve oylesi bir olusumun kendisi icin tehlike olusturdugunu goruyorsa!!!
  HDP nin buradaki rolu nedir?
  HDP
  Sosyalistmi? HAYIR.
  Sosyal demokratmi? Hayir.
  Duzen Partilerinden cokta farki olmadigini goz onunde bulundurursak..

  Secim Turkiye Halklarin Kurtulusu Degildir.
  KURTULUS, DEMOKRATIK HALK DEVRIMIDEDIR…

  Saygi ve Insani Sevgilerimle.

  Baskoylu.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.